ABG 1.75 mm Gümüş PLA 3D Printer Filament-Yerli Üretim ABG Filament

ABG Filamentler saf hammaddeden, RoHS standartlarına uygun olarak , gıdaya uygun boyar maddelerle ile Türkiye'de üretilmektedir. 1kg'lık ürünlerimiz yaklaşık 330 metre olarak üretilmiştir. 

 

Median 1.75 mm kalınlık,  +/-   0,01 mm hassasiyet, +/-   0,01 mm eksen daireselliği.

Baskı Sıcaklığı: 190-220 °C

Tabla Sıcaklığı: 0-80 °C

PLA FİLAMENTİ İLE AYRINTILI 3D BASKI

Açılımı Polylactic Acid olan PLA Filamentinin ham maddesi mısır nişastası ve şeker kamışıdır. Organik bir biyopolimer ve termoplastik olan PLA Filamenti, çevreye ve insan sağlığına zararsızdır. ABS filamenti ile karşılaştırıldığı zaman daha canlı bir görüntüye sahip plan PLA ile 3D Yazıcılardan çok çeşitli objelerin baskılarını almak mümkündür.

ABS'ye nispeten basımı çok daha kolay olan PLA Filamenti sert bir yapıya sahiptir ve oldukça dayanıklıdır. Basım sıcaklığı 190°C – 220°C civarındadır. Soğuma sırasında çatlama sorunları ile karşılaşılmaz ayrıca aseton ile çözülmesi zordur.

PLA görüntü olarak parlak bir yapıdadır bu nedenle estetik olarak güçlü bir malzemedir. Aynı zamanda sağlığa zararlı olmayışı nedeniyle ağırlıklı olarak insan vücuduna temas halinde olan ürünlerin basımında kullanılır.   Örnek olarak,  kurabiye ve kek kalıpları, mutfak gereçleri, saklama kapları, oyuncaklar bu ürünlerin önde gelenleridir. Bunun yanında sürekli güneş ışığına maruz kalabilecek malzemelerin de üretiminin PLA Filamentinden yapılması önerilmektedir.  

PLA Filamenti nispeten kolay kırılabilen dış yüzeyi sert bir malzemedir büküldüğünde kırılma olasılığı yüksektir. PLA ile üretilen 3D modellerin kesimi, törpülenmesi, taşlanması, boyanması ve güçlü yapıştırıcılarla yapıştırılması mümkündür fakat dış yüzeyini pürüzsüzleştirebilmek için asetonla işlem yapılması mümkün değildir.

Pla Filamentinin Diğer Filamentlerden Farkı

 

  • ABS Flamenti ile mukayese edilecek olursa, PLA Filamenti doğada çözülebilir özelliğe sahiptir ve ABS’de olduğu gibi plastik kokusu yaymaz. Dayanıklılık bakımından ise ABS Filamentine göre düşük dayanıklılığa sahiptir ve esneme katsayısı düşüktür. ABS Filamenti yüksek sıcaklıklarda bozulmaz fakat ayrıntıyı yansıtma ve estetik bakımdan PLA kadar kaliteli bir görüntü veremez
  • Çalışma süresi daha kısadır bu nedenle daha pratik bir malzemedir.  Bu nedenle amatör yazıcılarda daha fazla tercih edilen bir malzemedir. ABS Filamenti ise daha ziyade ticari ürünler için tercih edilir. Ayıca yazdırma alanı uzun süre baskı alınması durumunda iyi havalandırılması gerekmektedir.

 

  • PLA Filamentleri sanatsal çalışmalar için ağırlıklı olarak tercih edilen malzemelerdir. Sanatsal çalışmalarda renk ve ayrıntının önemsenmesi PLA Filamentin bu amaçla kullanımda en önemli tercih nedenidir.

ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament

Günümüzde 3 boyutlu (3D) yazıcılar gerek iş hayatında gerekse evlerde oldukça farklı amaçlar doğrultusunda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yazıcılardan en yüksek performansı alabilmek için kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Bu nedenle filamentler konusunda isim yapmış olan değerli markalardan ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament kullanımı tavsiye edilir.

Bu sayede en verimli performansı alma şansına sahip olursunuz. Baskılarınızı aldığınızda renklerin çok canlı olduklarını fark edeceksiniz.

RoHS standartlarına uygun şekilde üretilmiş olan ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament üretiminde hammadde olarak PLA (polilaktik asit) maddesi kullanılmıştır. Bu madde mısır nişastası bazı içermektedir.

Filamentlerin çapı 1,75 mm şeklindedir +/- 0,01 hassasiyet ve +/- 0,001 eksen daireselliği payları da bulunmaktadır.

Çok farklı renklerde ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament üretilmiştir. Bu renkler arasından dilediğinizi seçebilir ve hemen satın alabilirsiniz. Hatta şeffaf filament seçeneği bile bulunmaktadır. Saydam nesneler yapmak için bu filamenti de satın alabilirsiniz.

Ürünün baskı sıcaklığı miktarı 190 ile 220 derece arasında değişiklik göstermektedir. Tabla sıcaklık miktarı ise 0 – 80 derece arası değişir.

ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament ile hayalinizdeki her türlü şeyi üç boyutlu olarak somut bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede hayalleriniz artık gerçek bir nesne halini alacaktır.

Baskılarınızın pürüzlü olmaması için boya maddeleri en kaliteli biçimde tercih edilmiştir.

Geri dönüşüm sonrası elde edilen ya da kalite seviyesi düşük olan boyalar kullanılmadığı için çıktıların pürüzü olmayacaktır.

ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament üretimi sonrasında tam 10 defa kontrol edilirler. Standartlara uygun olmayan ürünler kaliteli olanlardan ayrıştırılır. Bu sayede her daim en iyi ürünlere sahip olmanız hedeflenmiştir.

Endüstride kullanıma uygundur. Darbelere ve yüksek sıcaklık derecelerine karşı dayanıklı bir malzemedir.

Üretimlerinde çok özel bir formül kullanılmaktadır. Hobi amaçlı olarak her türlü alanda veya prototip (ilk örnek) yapımında ergonomik yapısı ile kullanılabilir.

Üç boyutlu yazıcınız için en kaliteli filametlerden satın almak isterseniz ABG 1.75 mm PLA 3D Printer Filament tam da size göredir.


Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5