En iyi Akıl Oyunları

Akıl ve zeka oyunları sabır, strateji, akıl yürütme, problem çözme gibi becerileri kullanılarak, zeka gelişimini sağlamak gayesi ile oynanan bireysel veya grup oyunlarıdır. Zeka oyunları, her yaş gurubuna hitap ettiği gibi, yeteneğinize ve el becerinize uygun modelleri de bulunmaktadır. Sayılarla aranızın çok iyi olduğunu, bulmaca çözerken çok büyük zevk aldığınızı düşünüyorsanız, sizin için en uygun zeka oyunları hiç tartışmasız matematiksel uygulama gerektiren oyunlardır. El becerinize güveniyor, zekanızı da birleştirince harikalar yarattığınızı düşünüyorsanız, materyallerden oluşan oyunları sizler için ideal olanlardır.

Akıl oyunlarının insan zekasına birçok faydası bulunmaktadır. İlerleyen yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riskini düşürür. Monoton bir beyin zaman geçtikçe tembelleşir ve tembelleştikçe de usul usul fonksiyonlarını kaybeder. Seneler geçtikçe, zamanla unutkanlık belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Fakat devamlı aktif halde çalışan, zorlanan beyin, daha da güçlenir. Bu nedenle zeka oyunları sayesinde, zihinsel etkinlikleri hareketlendirecek değişik egzersizleri yaparak, hafızanızı canlı tutmanız mümkündür.

Arkadaşlarınızla beraber, keyifli zaman geçirmenin en güzel yollarından biri de grup oyunları oynamaktır. Zevk alarak oynayacağınız oyunlarda, bulduğunuz ipuçlarını bir araya getirerek, strateji geliştirebilirsiniz. Akıl oyunları sayesinde yeni fikirleriniz artar, iletişim kurma beceriniz gelişir. Figurix, nuhun gemisi ve kelime oyunu gibi oyunlarını tercih edebilirsiniz. Bir süre sonra tutkunuz haline dönüşecek oyunları oynamak için, arkadaşlarınız ile bir araya geleceğiniz günü sabırsızlıkla, heyecanla beklemeye başlarsınız. İsterseniz bireysel oyunları da tercih yapabilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunlarının çocuklarınızın zihinsel gelişimine etkisi, hiç şüphesiz en büyük faktördür. En önemli faydalarından biri de çocukların yardım almadan, tek başına aldığı kararlarda, doğru sonuca ulaşmanın zevki ile beraber öz güveninin artmasıdır. Çocuklar sakin bir şekilde, seviye seviye problem çözme becerisini kullanarak çözüme ulaştığında, başarmanın mutluluğunu yaşarlar.

 

Eğitici Akıl Oyunları

Akıl oyunları fotografik hafıza gelişimi, göz ve beyin koordinasyonunu sağlama, konsantrasyon ve dikkati toplama gibi değişik duyulara hitap eder. Planlama, tasarlama, uygulama ve mücadele ruhunu geliştirir. Ahşap denge oyunu, Katamino gibi çeşitli grup oyunlarını satın alabileceğiniz gibi, Gobblet akıl oyunu, Ahşap yapı blokları, squadro, Pengoloo gibi farklı çeşitler sayesinde çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayan, bireysel oyunları da satın alabilirsiniz.

Kullanımı basit, kaliteli materyallerle üretilen oyunlar, çocuğunuzun psiko-motor gelişimine de ayrıca katkı sağlar. Çocuklar arkadaşları ile beraber grup oyunları oynarken, kaliteli zaman geçirir. Kelime haznesi, iletişim kurma becerisi gelişirken sosyalleşir, aynı zamanda ekip ruhu oluşur. Bu oyunlar çocukların merak duygusunu geliştirerek, onları ezberci yaklaşımdan uzaklaştırır. Böylelikle daha aktif zekaya sahip, düşünen, yeni fikirler sunan, üreten sorgulayan ve sosyal nesiller yetişir.

Motivasyon ve arzu olmazsa olmazlar arasındadır. Bütün oyunlar, çocuklarınızın istek ve motivasyonu göz önünde bulundurularak üretilir. Çocuklarınızın dikkatini çekebilecek şekil ve renkler tercih edilmiştir. İsteklerinin artması ve mücadele gücünün gelişmesi için, her oyun kendi kategorisinde basitten başlayarak zora doğru, seviye seviye ilerler. Her çeşit yeteneğe hitap eden oyunlar, farklı fiyat aralıkları sayesinde, bütçeye uygunluğu ile de ilgi çeker.

Yaş sınırı tanımayan, her yaş gurubunun oynayabileceği oyunlar, yalnızca kutu oyunları ile sınırlı değildir. Ahşap, metal, mıknatıslı, plastik, pleksi, ip, boncuk gibi materyallerden imal edilen oyunları, daha küçük yaştaki çocuklar da oynayabilir. Geometrik algılama, strateji yahut mantık yürütme oyunlarına ilave olarak, ipli boncuklu 3D puzzle'lar ile kaliteli zaman geçirilebilir.

İşlem oyunları, strateji oyunları, hafıza oyunları çocuklarınızın gelişimine destek olurken, yetişkinler de ünlü yapımların oyunları ile heyecan dolu saatler yaşayabilir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5