Bu ürün az kullanılmış 6 ay garantili bir üründür.

Kodlama öğrenmeye okul öncesi dönemden başlıyoruz!

Blue-Bot ile kodlamanın temellerini öğrenen çocuklar; Bee-Bot ve Blue-Botlar için özel olarak tasarlanmış matlar sayesinde sayılar, renkler, toplama-çıkarma, ülkeler, şehirler gezegenler, harfler, şekiller, saatler gibi kavramları öğrenip,  farklı kazanımlar edinirler. Aynı zamanda oyun matlarının temalarına göre kendi geliştireceğiniz oyun ve stratejilerle ‘öğretmek istediklerinizi’ çocuklarınıza kolay bir şekilde öğretebilirsiniz.

Blue-Bot şeffaf olarak tasarlanmıştır. Bu sayede çocuklar robot içerisindeki bileşenleri görebilir ve robotun nasıl çalıştığı hakkında fikir sahibi olabilir.

Blue- Bot kullanımı; Bee-Bot ile aynı şekilde olup ek özellik olarak tablet, PC ve Mac’ler ile de kodlanabilir. Bu sayede çocukların programlamayı daha da ileri götürmesine olanak sağlıyor. Tablet, PC ve Mac’ler ile kodlama yapmak için; ücretsiz iOS / Android uygulamasını veya masaüstünüze bağlanmak için Windows ve Mac yazılımını indirebilirsiniz.

Blue-Bot yeni versiyonlarına ses kaydetme ve sensör özelliği eklenmiştir.

Ses kaydetmek için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Robotunuzu kodlarken ileri-geri- sağ –sol tuşlarına 2 saniye kadar basın ve ‘bip’ sesini duyduktan sonra konuşmaya başlayın. Çift ‘bip’ sesini duyduğunuzda ise kayıt süreniz sona erecektir. Kaydettiğiniz sesi silmek için; X yani Clear tuşuna 2 saniye kadar basın. Çift ‘bip’ sesi duyduğunuzda kaydettiğiniz sesiniz silinecektir. Bu işlevi kapatmak için sensör anahtarını tabanda 'kapalı' konumuna getirin.

Sensör özelliği için; Tabandaki 3 anahtarın da açık olduğundan emin olun. Bee-Bot matınızın üzerinde hareket ederken;  başka bir Bee-Bot ve Blue-Bot’u algılayacaktır. Yaklaşık 25 cm olan bu mesafe çevre koşulları ve değişen sıcaklık aralığına göre +10/-10 cm değişkenlik gösterecektir. Sensör etkinleştirildiğinde Bee-Bot, hangi botun tespit edildiğine bağlı olarak varsayılan bir ses çalacaktır. Bu ses her 5 saniyede bir aktif hale gelecektir.

Blue-Bot bilgisayarınızdan veya bir USB priz adaptörü ile bir duvar prizinden şarj edilebilir. (Priz adaptörü kutuya dahil değildir)

Beceri Geliştirme: Algoritmik düşünme, problem çözme, neden-sonuç ilişkisi, sıralı düşünme, sayma, renk tanımlama, mekansal ilişkiler.

Blue-Bot ve Bee-Bot Oyun Matlarına ulaşmak için; https://www.robokids.com.tr/oyun-matlari

İkinci görseldeki mavi dokunmatik okuyucu ayrı olarak satılmaktadır. Ulaşmak için; https://www.robokids.com.tr/blue-bot-dokunmatik-programlayici

 

 

 


Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4