Kapla Akıl Oyunları

Kapla oyunları çocukların bilişsel becerilerinin ve grup ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlar. Çocuklarda yaşanan dikkat bozukluğu ve odaklanma sorunu gibi problemlerin çözümünde destekleyici olarak kullanılabildiği gibi çocukların görsel-işitsel hafızanın gelişimine ve el becerisinin gelişimine katkı sağlar. Kapla akıl oyunları okullarda da oldukça tercih edilmektedir. Oyun içerisinde 200 adet ahşap materyal bulunmaktadır, bu materyaller blok şeklindedir. Hiçbir yapıştırma ve montaj işlemi gerçekleştirilmeden tamamen çocukların dizmesine bağlı olarak geliştirilmiş bir oyundur.

Bu oyun ile çocuklar hayal güçlerini ve el becerilerini geliştirebilir. 3 yaş ve üstü çocuk grubu için uygun olan bu akıl oyunu tamamen çocukların hâkimiyetine bırakılabileceği gibi çocuklara talimatlar verilerek belirli şekilleri yapması istenebilir. Böylece çocukların zihinsel becerilerine katkıda bulunulur. Birçok alanda katkısı bulunan Kapla akıl oyunları aileler tarafından sıklıkla tercih edildiği gibi küçük yaşta çocukların eğitimlerini sürdürdükleri ve odaklanma, el-göz, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini devam ettirdikleri anaokulu ve ilkokul gibi eğitim kurumlarında da oldukça tercih edilmektedir.

Kapla Akıl Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyun sadece ahşap bloklardan oluşmaktadır. Kısa ve çok kalın olmayan 200 adet bloğu değerlendirme işlemi tamamen çocukların hayal gücüne bırakılmıştır. Çocuklar bloklara istedikleri şekli verebilir ve istediği oyunları yaratabilir. Kapla zekâ oyunu sayesinde çocuklar hayal gücünün sınırlarını zorlayacak! Tek başına oynanabileceği gibi daha çok grup şeklinde oynanan Kapla ile çocuklarınızın grup içi iletişimi güçlenecek ve farklı bakış açıları kazanarak olayları kavrama yeteneği gelişecek. Çocuğunuz için bir oyundan alınabilecek maksimum verimi almak istiyorsanız Kapla tam size ve çocuğuna göre!

Oyun için belli kurallar ve talimatlar bulunmamakla birlikte çocuklar bloklara nasıl şekil vermek istiyorsa o şekli verebilir ve istedikleri figürleri yaratarak farklı oyunlar oynayabilir. Çocukların planlama ve sorunlara çözüm üretebilme yeteneğinin de gelişmesine katkı sağlayan akıl oyunları Kapla ile başka bir boyut kazanmış durumda. Çocuklar birbirleriyle iletişime girerek yaratacakları figürler ve kuracakları oyunlar hakkında fikir alış verişinde bulunabilir, blokları şekle sokarken el becerilerini geliştirebilirler. Küçük yaşta Kapla ile oynamaya başlayan çocuklar ilerleyen yaşlarda birçok becerisinin gelişimini bu zekâ oyununun katkısı ile sağlamış olacak.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4