Lego Harry Potter

Dünyanın en büyük eğitici oyuncak firması Lego bütün yaş gruplarına uyumlu oyuncak setleri ile hafızalara gelen ilk markadır. Özellikle son dönemlerde 7’den 70’e herkesin oynayabildiği, yaratıcılıklarını geliştirebildiği ve kendine ayrı bir hobi konusu olarak gördüğü Lego oyuncakların içeriği akıl almaz boyutlara ulaşan bir durumdadır.

Lego, temelde üstündeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine rahatça kenetlenebilen, çeşitli ebatlardaki parçalardan oluşan oyuncaklardır. Bu parçalar bir araya geldiğinde birbirinden değişik yapılar ve fonksiyonel araçlar oluşturabileceğiniz oyuncak parçalardır. Hayal gücünüzü kullanarak değişik oyuncaklar oluşturabileceğiniz gibi Legonun hazırda bir klavuz eşliğinde geliştirdiği çeşitli yapıları bu rehberlere bakarak bir araya getirebilirsiniz.

Lego, zaman içinde farklılaşan ve ilerleyen Dünya’ya uyum sağlayarak, kullanıcılarının beğenisi doğrultusunda pek çok temada setler satışa çıkardı. Yaş gruplarına göre de içerikleri farklılaşan bu setler Dünya’da pek çok kişinin hayranlıkla takip ettiği ve koleksiyon yaptığı oyuncaklar durumuna geldi.

Kimi zaman çok beğenilen bir film için oluşturulan, kimi zaman günlük yaşamdaki meslekleri konu alan setler bir ikon durumuna gelen Legoyu yaşantımızın vazgeçilmezi haline getirdi. Bu setlerin en beğenilenlerinden biri de Dünya genelinde birçok hayranı bulunan ve filmleri hasılat rekorları yapan Harry Potter filmini konu alan setlerdir. Seride bulunan mekanlar olaylar ve kahramanların Dünyasına Lego ile kendi ellerinizle oluşturduğunuz yapılarla giriş yapabilirsiniz.

 

Harry Potter Efsanesi Lego Dünyasıyla Buluşuyor

Harry’nin ilk dönemlerindeki Hogwards serüvenlerini birebir yansıtabileceğiniz oyuncaklarla Lego Harry Potter Years 1-4’te Harry Potter, Ronald Weasley, Hermione Granger ve Albus Dumbledore gibi ana karakterleri yönlendirebilir onlarla beraber bu gizemli dünyaya yön verebilirsiniz.

Hogwards Büyücülük Okulu'nun detaylı yapısını inceleyebilir, kocaman salonun içinde gezebilirsiniz. Hagrid’in evini yalnız başınıza oluşturabilir, Yasaklı Orman ve filmde yer alan öteki pek çok mekanı keşfedebilirsiniz. Kahramanlar ve mekanlar özellikleri muhafaza edilerek Lego formatında titizlikle işlenmiştir.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı filminden esinlenerek yola çıkılmış setlerde Knight Bus-Hızır Otobüs ile Harry’i Dursley’lerin evinden Çatlak Kazan’a- Leaky Cauldron götürebilirsiniz. Sette, Harry Potter, Stan Shunpike ve Ernie Prang minifigürleri yer almaktadır.

Harry Potter ve Ateş Kadehi filminden esinlenilen oyuncaklarda ise Hungarian Horntail Triwizard Challenge- Macar Boynuzkuyruk Üçbüyücü Görevi içinde Harry Potter, Viktor Krum, Fleur Delacour ve Cedric Diggory minifigürleri yer almaktadır.

Serius Black ve ruh emicilerinin bulunduğu set ise Expecto Patronum. Harry Potter, Sirius Black ve 2 adet Ruh Emici minifigürlerini barındırıyor. Bir diğer set ise The Knight Bus- Hızır Otobüs. Bu set Harry Potter, Stan Shunpike ve Ernie Prang minifigürlerini içermektedir.

Daha başka setlerde ise Harry Potter Macar Boynuzkuyruk Üç Büyücü Turnuvası, Harry Potter Expecto Patronum ve Hagrid’in kulübesini bulabilirsiniz. Harry Potter Lego setlerinden bir başkası ise Hogwarts Clock Tower- Hogwarts Saat Kulesi dir.

Dünya genelinde büyük yankı uyandırmış ve hayranlarının sıkı sıkıya bağlı olduğu Harry Potter filmleri ve kitapları sizi bambaşka bir atmosferin içine çekiyor. Kahramanlarının tek tek niteliklerinin ve her bölümün nefes kesen konularının ayrıntılarıyla ilgi uyandırdığı bir seridir. Bu seriler Lego'nun yaratıcı parçalarıyla birleştiğinde kendi büyücülük okulunuzu inşa edebildiğiniz ve senaryolara kendiniz yön verebildiğiniz kocaman bir dünyanın içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Her sette ayrı bir coşku yaşayacak ve yaratıcılığınızla birleştirerek yepyeni yapılar da oluşturabilirsiniz. En yeni Lego Harry Potter setlerini indirimli olarak, uygun fiyatlarla ve yaygın ürün skalası ile kategorimizden inceleyerek satın alabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4