LEGO Juniors

LEGO Juniors oyunu, okul öncesi eğitimi için çocukların gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Hayal gücünün ve el becerilerinin geliştirmesi için LEGO juniors mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Çocukların kendini bağımsız hissetmesine destek olur. Ayrıca yaratıcı ve sezgisel çözümler ile çocukları okula ve yaşama hazırlar.

 

LEGO Juniors ile Sonsuz Hayal Gücü

LEGO Juniors çocukların hayal alemine uyum sağlayarak onları kimi zaman gökyüzünde maceraya çıkarır, kimi zaman ise dinozorlar ile dolu bir ormanda gezintiye. Birbirinden mükemmel setler neticesinde çocuklar dünyayı ve nesneleri keyifli ve ilgi çekici bir biçimde keşfederler. Karakter oluşturma tecrübesinde etrafını gözlemleyerek çalışan zekaları hissettikleri duyguları anlar ve benzerlikleri veya değişiklikleri belirler.

Serüvenden serüvene sürükleyen LEGO setleri çocuklara ilham kaynağı olarak merak duygularını da açığa çıkarır. Yer ve mekan algıları netleşerek gördükleri resmi yorumlama kabiliyetine de sahip olurlar. Renkleri ve birbirinden değişik objeleri tanıyarak sonsuz hayal gücü oluşturabilirler. Aynı zamanda çocuklar sıkılmadan yeniden karakter oluşturmaya ve parçaları yeniden takıp çıkarmaya devam ederler.

LEGO Juniors, çocuklarınızın daha evvel hiç görmedikleri nesneleri ve çevreleri görmesini sağlayarak onların dünyasında yeni kapıları aralar. İsterlerse setlerin kurallarına bağlı kalıp, verilen talimatları izleyerek parçaları birleştirebilirler, isterlerse de özgürce hayallerinde ne varsa onu oluşturabilirler.

Çocuklar fotoğraftaki nesnelere bakarak gözlemci olarak oluşturdukları parçalar ile daha anlamlı bilgiler elde edebiliyor. Ayrıca, LEGO’larla oynarken bir aile yahut arkadaş topluluğu yapıldığında, çocukların dünyayı algılama biçimlerini görselleştirmek de mümkün oluyor.

Hayal gücüne güvenmek, hesaplama yapmak, problemleri görmek ve çözmek, kararlı olmak, yeni fikirlere açık olmak. Güçlü bir insanı tanımlayan bütün bu özellikler aynı zamanda çocuklukta LEGO parçalarıyla geçirilen vakitlerin sağladığı en kıymetli hediyedir. Gelecek dünya çocuklar tarafından oluşturulabilir. Bu nedenle LEGO Juniors oynayan çocuklar bu oluşturmaya bir adım önden başlayabilir. Hayal gücünün sınırı bulunmayan eşsiz setler ile çocuğunuzu LEGO Juniors aleminin birbirinden heyecanlı serüvenleri ile tanıştırın.

 

LEGO Juniors Avantajları Nelerdir?

Takım çalışması ile iletişim becerilerini geliştirir. Çocuklar farkında olarak veya olmadan strateji oluştururlar ve arkadaşları ile rol paylaşımı yaparlar. Bu husus LEGO yapım sürecinin en anlamlı parçasıdır. Ayrıca çocukların dil becerilerini de geliştirir.

Sabırlı olmayı ve organizasyon becerilerini ortaya çıkarır. Planlama, organize yapma ve yürütme kabiliyeti hayattaki herhangi bir hedefe yönelik aksiyonlara uygulanacak önemli becerilerdir. LEGO Juniors parçaları ve çeşitleri ile bu beceriler, bir araç olarak yapım süreci kullanılarak deneme yapılabilir ve kullanılabilir. Bunların yanı sıra, çocuklara azimli ve sabırlı olmayı aşılamak için planı tekrardan düşünmelerini sağlamak olumlu bir yaklaşımdır.

Problem çözmeyi ve yapıcı olmayı sağlar. Çocuklara bir problemi çözebilmek için yapıcı sebeplerle düşünmelerine destek olur. Yaratıcı zekalarını ve merak duygularını ateşler. LEGO parçaları ile oynamak, çocuklarınızın daha önce yapmadığı pek çok şeyi denemesine destek olur ve başarısız olsalar dahi serüvenden vazgeçmeyerek yeniden denemeleri için güvenli bir ortam sunar.

İlk fikrin coşkusundan, işe yaramadığı andaki hayal kırıklığına kadar, onların düşünceleri ile oynamalarını sağlayan LEGO Juniors, yaratıcı düşünme ve problem çözme için gerekli olan en iyi oyunlardır.

İnce motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. LEGO birleştiren çocuklar, beraber koordine edilmesi gereken parçaları birleştirirken el ve parmak kasları durmadan çalışır. Bunun sonucunda çocuğunuzun ince motor becerileri gelişir.

LEGO, çocuklar parçalara ilk baktıklarında zihinlerinde fikir oluşturup onu somut bir nesneye çevirme olanağı sunuyor. Böylece soyut ve somut kavramlarının beyinlerinde şekillenmesini sağlıyor. Maksimum odaklanma ve konsantrasyon oluşturur. Çocuklarınızın el ve göz koordinasyonunun gelişimi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Kategorimizde yer alan LEGO Juniors oyuncaklarını uygun fiyat seçenekleri ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. En iyi LEGO Juniors oyuncakları satın alarak çocuğunuzun gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4