Miniyup Dikkat Geliştirme Setleri

Dikkat geliştirme ve güçlendirme setleri özellikle dikkat dağınıklığı, odaklanma sorunu ve hiperaktivite gibi sorunlar yaşayan çocuklar başta olmak üzere her çocuk için kullanımı önerilen eğitici setlerdir. Bu setler içerisinde yer alan materyaller ile çocukların oyun oynayarak birçok alanda gelişim sağlamasının önünü açar. Miniyup dikkat geliştirme setleri her yaş grubu için farklı olarak hazırlanmış içeriklerden oluşmaktadır. Setler yaşlara göre olduğu gibi farklı konsantrasyon, görsel-işitsel hafıza ve el becerisi gibi farklı alanlara ayrı ve özel olarak hazırlanmıştır.

Miniyup dikkat geliştirme seti 3 yaş ve 10 yaş arası çocuklar için farklı zorluklarda hazırlanmış içeriklerden oluşur. 3-4 yaş için hazırlanan setler dikkat ve işitsel zekayı geliştirmeye yönelik aktivitelerden oluşmaktadır. Setler içerisinde yer alan kitaplar çocukların dikkat becerisini geliştirmeye yönelik egzersizlerden oluşmaktadır. Aynı zamanda çocukları sıkmadan ve fazla zorlamadan yapılan egzersizler ile çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek.

Dikkat Geliştirme Setleri Faydaları

Miniyup dikkat geliştirme setleri okul öncesi çocuklar ve okul dönemindeki çocuklar için farklı olarak hazırlanmıştır. Okul öncesi için hazırlanmış olan setler ile çocukların el becerisinin, analitik düşünme yeteneğinin ve parçaları birleştirebilme becerisinin geliştirilmesi hedeflenir. Bu set; birbiriyle bütünlük kuran parçaların birleştirilmesi aktivitesi ile çocukların zeka gelişimine ve bütünlük kurabilme becerisine katkı sağlar. Aynı zamanda şekil ve renk algısının gelişmesinde de büyük destek sağlayan bu setler ile çocuklar basit matematik bilgilerini de öğrenmeye başlar.

Okul dönemindeki çocuklar için hazırlanmış olan miniyup dikkat geliştirme seti 7 yaş ve üstü çocukların ilgisini çekecek materyallerden oluşmaktadır. Birbirinden farklı aktivitelerin bulunduğu kitaplar ile beraber çocukların el ve göz becerisinin gelişmesi, teknik becerilerinde ilerleme kaydedilmesi amacıyla bir kontrol aracı bulunmaktadır. Her türlü faydalı materyal ile çocukların odaklanması sağlanarak aynı zamanda eğlenmesi de desteklenmektir.

Çocuklar setler içerisinde yer alan ahşap materyalleri hayal gücüne bağlı olarak kullanabileceği gibi oyunun kuralları çerçevesinde de hareket edebilir. Ayrıca tamamlama, renk ve şekil birleştirme, sayma ve tanıma gibi birçok aktivitenin yer aldığı kitaplar ile çocukların zeka gelişimine katkı sağlanır.

 

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4