Stem Eğitim Setleri

STEM; Sciense (Bilim), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) branşlarının baş harflerinin bir araya gelmesinden oluşan sistemdir.

Stem Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarının beraber ele alınarak bütünleşmiş bir biçimde eğitiminin verilmesidir. Bu formattaki gaye normalde olanın tersine bu disiplinlerin katı akademik disiplinler olarak ele alınması değil, birbiri ile ilişkilerinin ele alınarak daha kalıcı ve etkili öğretimin verilmesidir. Başarılı bir STEM eğitimi bu dört disiplini birbiri üstüne inşa ederek gerçek hayatta kullanılabilecek biçimde öğrenciler tarafından kavranmasını sağlamaktadır.

STEM modelinde öğrencilere, bir problemi çözerken bu dört alana yönelik bilgiyi kullanması amaçlanır. Ayrıca klasik ders notları yerine yaşamın içinde karşılaşabilecekleri sıkıntılarla başa çıkabilme yetisi kazandırmakta hedeflenir.

STEM modelinde öğretmen ise, öğrencinin merakını uyandıracak şekilde konuları derinleştirecek. Soruyu öğretmenden ziyade, öğrenci soracak. Öğrencinin gayesi, TEOG veya üniversite sınavını geçmek değil, yaşama hazırlanmak olacak.

 

Stem Eğitimi

Bilim ve tekniğin gelişimi, 21. yüzyılla birlikte nefes kesen bir hıza ulaştı. Yaşadığımız bu çağda yenilikleri yakalamak yeterli olmamakla beraber, yenilik üretmek gerekiyor. Yeniliğin ve değişimin üreticisi olmak hem bireysel bakımdan hem de toplumsal bakımdan hassas bir konudur.

Modern çağın gereksinimlerini karşılayacak fertlerin yetişmesinde eğitim metotlarının kalitesi büyük önem taşıyor. Bireye yaratıcı düşünme ve pratik biçimde sorun çözme becerisi kazandırmada en fazla dikkat çeken metotların başında, STEM gelmektedir.

İsminden de anlaşılabileceği gibi bu format, dört disiplini bir araya getirmektedir. Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik branşlarının birbiri ile ilişkisi, değinilen temel hususlardan biri. Stem eğitimi, bu disiplinler arasındaki ilişkinin anlaşılması, teorik bilgilerin günlük yaşamda ne işe yaradığının gösterilmesiyle işler. Bu şekilde çocuklara ve gençlere, hem günlük hayatta karşılaşacakları sıkıntıları etkili çözme becerisi kazandırılır hem de meslek yaşamlarında işlerine yarayacak donanım kazandırır.

 

Stem Eğitim Materyalleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Kategorimizde Stem eğitimini temel alan Stem Eğitim Materyalleri yer almaktadır. Teorik eğitimde çocuklara verilen bilgilerin pratiğe dönmesi için stem eğitim materyallerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Stem Eğitim materyalleri ile çocuklar yeni bir proje ortaya çıkarabilmenin mutluluğuna ve öğreticiliğine sahip olacaklardır. Stem eğitim materyalleri, malzemeleri ve seti en ucuz fiyatlar ve bol çeşit ile kategorimizde yer almaktadır. Beğendiğiniz Stem eğitim materyallerini kolaylıkla satın alarak çocuğunuzun mutluluğuna ortak olabilirsiniz.

 

Stem Eğitim Etkinlikleri

Her geçen gün daha büyük kitlelere yayılan stem uygulamaları ile öğrenme, yöntem ve teknikleri de değişmeye başlamıştır. Böylelikle eğitimde daha keyifli bir hale gelmiştir.

Bütün Dünya da gün geçtikçe yaygınlaşan yeni bir eğitim programı var. STEM ismi verilen bu program genel olarak fen, teknoloji, mühendislik ve matematik konularının aynı anda öğrenilmesini amaçlıyor. Her biri ayrı disiplinler olsa da birbirinden ayrı düşünülemezler. Yalnızca derslerde değil yaşamın içinde bile bu 4 disiplin birbiri ile fazlasıyla alakalı.

 

Stem Eğitimi Okul Öncesi

STEM eğitiminin ilkokulda uygulama yapılması fazlasıyla önemlidir. Çünkü sonrası çok geç olabilir. Bu yaşta Stem ile eğitim alan çocuklar, öğrenmenin tadını alacaklar ve okulu, dersleri bir mecburiyet olarak görmeyecek ve öğrenmeyi çok sevecekler. Bunun için ise en etkili metot Stem eğitim materyalleri, yani eğitici oyunlardır. Eğitici oyunlar derken amacımız, çocukların mantıksal düşünme becerisini besleyen, nesneler ve fikirler arasında bağlantı yapabilmesini sağlayan eğitici oyunlar.

Bu eğitici oyunlar ile çocuklar düşmeyen robot oluşturabilir, çevreci enerji üretiminin mantığını kavrayabilir veya solar enerji ile uçan bir uçak uçurabilir. Bunlar basit oyunlar gibi görünseler de çocuklara çok fazla şey katacaktır. Aynı zamanda öğrencilerin kendilerini geliştirmesine de imkan sağlamaktadır.

Sizler de çocuklarınıza Stem eğitim materyali satın alarak hem gelişimlerini izleyebilir hem de onlarla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Öğrenmeyi arzulayan bir çocuğun karşısında hiçbir zorluk kalıcı olamaz.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5