5 Yaşındaki Çocuklar İçin En İyi Lego Setleri

LEGO setleri çocukların inşa etme becerilerini, koordinasyonunu, sabrını ve konsantrasyonunu artırmak için harikadır.

LEGO setleri çocukların inşa etme becerilerini, koordinasyonunu, sabrını ve konsantrasyonunu artırmak için harikadır. Elbette, bir ebeveynin bakış açısından, elleriniz doluyken onların meşgul olmasına yardımcı olabilirler. Ayrıca, onlara takılıp kalmanız için bir fırsat sunarlar, böylece birlikte bir şeyler inşa edebilirsiniz. İşte 5 yaşındaki çocuklar için LEGO oyun setleri;

LEGO Classic Yaratıcı Bavul

Çocuğunuzun yaratıcı olmasını sağlayacak set LEGO Classic Creative Suitcase 10713'tür (213 Parça).  Bu set, birçok ebat ve renkte temel tuğlalar ve küçük tekerlekler ve gözler gibi bazı özel parçalarla birlikte gelir. Ayırma durumunda birkaç bölme vardır. Birkaç küçük şey inşa etme talimatlarıyla birlikte gelir. Parçaların çok kolay kaybolacağını düşünürsek çocukların LEGO kutusunu uçakta veya arabada kullanmasına izin vermeyin.

LEGO City Uzay Mars Araştırma Mekiği

LEGO City Uzay Mars Araştırma Mekiği 60226 (273 parça), uzayla ilgilenen çocuklar için iyi bir seçimdir. Bir uzay mekiği, bir gezgin, dronlar ve iki astronot minifigürü içerir. Gezici bir güneş paneline sahiptir. Mekik 22 cm uzunluğunda ve 20 cm genişliğinde, yani bu makul bir boyut. Ayrıca bir kokpit ve bir astronotun çalışması için bir laboratuvar gibi harika detaylara da sahip. Çocuğunuz Lego'da yeniyse, bu biraz zor olabilir, ancak ebeveynler bunun 5 yaşındaki çoğu çocuk için harika olduğunu söylüyor.

LEGO City Pickup ve Karavan

Kamp hayranları için, LEGO City Pickup & Caravan 60182'ye (344 Parça) göz atın. 300'den fazla parçası var, bu nedenle 5 yaşındaki bir çocuğun tamamlaması birkaç inşa saat alabilir. Ancak sonuçta oynamak eğlenceli olacak. 30 cm uzunluğunda bir kamyon ve karavan römorku var. Set ayrıca 3 minifigür ailesi ve eğlenceli kamp aksesuarları ile birlikte gelir. Ailenin içinde oynaması için karavanın bir tarafını açabilirsiniz. Çatı, figürleri yatağa koymak için yatak odası kısmından kolayca çıkar. Bu boyutta bir set için pek çok gerçekçi özellik ve oyun olanağı olduğundan çoğu oyun sever için harikadır.

LEGO Friends Meyve Suyu Kamyonu

Sırada LEGO Friends Meyve Suyu Kamyonu LEGO Truck 41397 (103 Parça) var. Bu da 4+ çizgisinde olsa da, 5 yaşındakilerin de gerçekten keyif alacağını düşünüyoruz. Kamyonun tabanı büyük bir parça olduğu için hızla bir araya gelecektir. İki minifigür, iki yunus figürü ve meyve suyu yapıyormuş gibi yapabileceğiniz bol miktarda meyve parçası var.