Robotik Kodlama Nedir?

Çocuklar için robotik kodlamaya başlamak, ilk etapta oyuncaklar ile olmalıdır. Robotik kodlama için özel olarak üretilen setler sayesinde çocukların bu alanda gelişmeler elde etmesi sağlanabilir. Genel olarak 10 yaşına kadar oyuncak ve alternatif bazı metotlar ile kazandırılması gereken robotik kodlama, bu yaştan sonra programlama dilleri ile devam ettirilebilir.

Robotik Kodlamanın Çocuk Gelişimine Olumlu Etkileri Nelerdir?

* Çocukların analitik düşünme ve problem çözme becerilerinin gelişmesini sağlar.

* Özgüven artmasını ve kendilerini daha doğru ifade etmelerini sağlar.

* Takım şeklinde çalışma konusunda da önemli gelişmeler sağlar ve iletişim yönünden destekler.

* Çocuklar problem çözme konusunda değişik çözümleri daha çabuk bir şekilde üretmeyi başarırlar. Bu da çözüm odaklı ve başarılı bireyler olmasını sağlar.

* Robotik kodlama, zihinsel bakımdan sağladığı gelişim sonucunda yalnızca bu alanda değil, eğitim hayatındaki diğer dersleri de algılamaları kolaylaştırır. Bu da okuldaki başarısına etki ederek, daha başarılı bireyler olmalarını sağlar.

* Grup olarak çalışma sayesinde sorumluluk bilinci oluşur ve aldığı sorumlulukları da yerine getirme ve yapma konusunda ilerleme kaydeder.

Robotik Kodlama Seti Fiyatları

Kendi robotunu oluşturmak isteyen yetişkinlere ve çocuklara sıra dışı bir tecrübe yaşatacak olan robot kodlama setleri, uygun fiyat seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Robot eğitim setleri kategorisinde yer alan robotik kodlama ve robot setleri ekonomik fiyat yapısı ile bilim ve teknolojiyi hayal gücünüzle birleştirerek size ve çocuğunuza kusursuz robotik beceriler kazandırmayı hedefliyor.

En iyi Robot Eğitim Seti

Robor eğitim kiti çocuklara robotik projeleri ve robotik kodlamayı sevdirmek ve onları bu konuda en iyi biçimde eğitmek için tercih edilmektedir. Robokids, Arduino, MakeBlock, Lego ve Lego Education gibi alanında uzman markalar tarafından üretimi yapılan robot eğitim setlerini, Robokids olarak en güvenli ve hızlı biçimde sizlere ulaştırıyoruz.

Robokids robot eğitim setleri kategorisinde, değişik seviyelerde üretimi yapılmış modeller sayesinde hemen her çocuğun kullanabileceği ürünler bulunmaktadır. Eğitim amacı ile tercih edilen robot eğitim setleri, ayrıca robot yarışmalarında başarılı sonuçlar elde edebilmek için de tercih edilebilir.  Robot eğitim setleri, özellikle değişik tasarımları sayesinde çocukların ilgisini çekmekte ve bunun sonucunda ufaklıkların uzun süre odaklanmalarını sağlamaktadır.

Kendi robotunu tasarlamak ve tasarladıkları robotları üretmek gibi düşlere sahip olan çocukların ve yetişkinlerin bu konularda kademeli bir biçimde gelişmelerine katkı sağlayacak ürünler kategoride yer almaktadır. Robot eğitim setleri değişik seviye eğitim kitlerini, oyuncak robotları ve yapay zekaya sahip insansı robot platformlarını barındırmakta ve alanında uzman markaların ürünlerini bulundurmaktadır.

Robot Eğitim Setleri Hakkında

Robokids robot eğitim kitleri ile robotik alanında kendinizi geliştirmek ve pratik kazanmak gayesi ile kullanabileceğiniz ürünlerin bir araya getirilmiş halleridir. Robotik kodlama ve eğitim kitlerini kullanarak robotik veya alternatif projeleriniz için pratik kazanabilirsiniz. Ayrıca yeni şeyler öğrenerek kendinizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

Robokids robot eğitim kitleri içerikleri çeşitli olmakla beraber genel olarak robotik kodlama ve elektronik ağırlıklıdır. Setlerin içerikleri genel olarak robotik projelerinizde kullanabileceğiniz sensör, mikrodenetleyici ve eyleyicilerle ilgili pratik uygulamalar yapabileceğiniz ürünlerden meydana gelmektedir.

Robokids robot eğitim setleri genel olarak sıfırdan bir robot üretebileceğiniz setler değildir. Bu setler, kendinizi değişik platformlarda pratik yaparak geliştirebileceğiniz robotik kodlama ürünleridir.

Daha önce kullanmadığınız robotik kodlama ve eyleyiciler hatta mikrodenetleyici platformları ile ilgili setlerle robotik konusundaki bilginizi çok daha ileri bir seviyeye çıkarabilmeniz çok kolaydır. Aynı zamanda setler içerisindeki ürünleri direk olarak projelerinizde kullanmayacak olsanız bile robotik malzemelerinizin arasında olması daha sonraki projeleriniz ya da denemeleriniz açısından oldukça yararlı olacaktır.

Robokids Eğitim Setleri

Robokids Eğitim Setleri, çocukların robotik teknolojiye yakından ilgi duymalarını ve kendilerini bu konuda donanımlı bir biçimde geliştirmelerini sağlamak için üretilmiştir. Robokids robot eğitim setleri, çocukların tasarımsal düzenlemelerden başlayarak günden güne algoritma ve programlama konularını sağlam temellere oturtarak öğrenmelerine destek olan ürünlerdir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5