Garanti ve İade Şartları

1. Elçin Mert Geleceğin Dahileri Eğitim ve Danışmanlık  (kısaca SATICI olarak adlandırılacaktır)’nin satışını yapmakta olduğu 88/378/EEC direktifi, T.C. Sağlık Bakanlığı Oyuncak Yönetmeliği ve CE (European Confirmity) standartlarına göre üretilmiş olarak ithal edilen oyuncak, hobi ve benzeri ürünlerin (kısaca MAL olarak adlandırılacaktır) www.robokids.com.tr(kısaca WEB SİTESİ olarak adlandırılacaktır) üzerinden tüzel veya gerçek kişilere (kısaca TÜKETİCİ olarak adlandırılacaktır).

2. WEB SİTESİ’nden satın alınacak MAL’lar, üretici firmadan kaynaklanan işçilik ve malzeme hatalarına karşı üretici firma garantisi altındadır. Satın alınan MAL’la beraber gönderilen fatura garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple bu faturanın garanti süresi içinde özenle saklanması gerekir.

3. MAL’lardaki, kullanım hatalarından dolayı oluşabilecek hata ve arızalar garanti kapsamı dışındadır. MAL’ları kullanmadan önce kutu üzerinde yer alan bilgileri, varsa kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatları dikkatlice okunmalıdır.

4. TÜKETİCİ satın aldığı MAL’ı ambalajınının açılmamış, tahrip edilmemiş, MAL’ın tekrar satın alınabilirlik özelliğinin ve ticari vasıflarının kaybolmamış olması halinde teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içinde cezai şart ödemeksizin cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Bu durumda TÜKETİCİ MAL’ı fatura (tüm kopyalarıyla) ve iade dilekçesi ile birlikte SATICI’ya ulaştırır. SATICI MAL’ın kendisine ulaşmasını mütakip 10 (on) gün içinde MAL bedelini cayma hakkını kullanan TÜKETİCİ’nin ödeme yaptığı kredi kartına veya banka hesabına geri yatırır. TÜKETİCİLER hijyenikliği bozulabilecek ve kitap, cd gibi MAL’larda cayma hakkını kullanamazlar.

5. Satın alınan MAL’lar teslimat sırasında kargo yetkilisi önünde açılıp kontrol edilmelidir. Eğer MAL’da bir tahribat mevcutsa kargo firmasına tutanak tutturarak MAL’ı teslim almamanız gerekir. MAL teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiği kabul edilmiş olunur.

6. Garanti ve İade Şartları ile ilgili sorular info@robokids.com.tr adresine mail atılarak veya WEB SİTESİ’nin iletişim bölümünde yer alan form doldurarak SATICI’ya bildirilebilir.

7. MAL’ın tüm fatura kopyaları ile beraber eksiksiz olarak SATICI’ya ulaşmasından itibaren, iade olarak kabul edilebilir bir ürün olduğuna kanaat getirilmesi durumunda, en geç 10 (on) gün içerisinde ücreti işlem yapılan kredi kartına yatırılır veya banka hesabına gönderilir.

8. Bu iadenin banka tarafından kredi kartına yansıtılması 1-6 hafta arasındadır.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5