Çocuklar İçin En İyi Robot Kitleri

Robotik oyuncaklar sadece ortaokul ve lise öğrencileri için düşünebilirsiniz, ancak araştırmalar, robotik anaokulundan ikinci sınıfa kadar tanıtıldığında, çocukların temel robotik ve programlama becerilerinde de ustalaşabildiğini göstermiştir.

Araştırmalar robotiklerin uygulamalı yaratıcılık, problem çözme, iletişim ve takım çalışması gibi diğer daha geniş becerileri teşvik edebileceğini gösteriyor. Yani robotik öğretmek sadece çocuğunuzu bir bilgisayar programcısı veya mühendisi olarak kariyere sahip olacak şekilde hazırlamak değil, aynı zamanda eğitim ve iş için ihtiyaç duyacakları teknoloji ve problem çözme becerileriyle donatmaktır.

Robotik oyuncaklar sadece ortaokul ve lise öğrencileri için düşünebilirsiniz, ancak araştırmalar, robotik anaokulundan ikinci sınıfa kadar tanıtıldığında, çocukların temel robotik ve programlama becerilerinde de ustalaşabildiğini göstermiştir. Bu robot kitlerinin çoğu 3 yaşından küçük çocuklara verilebilirken, bazıları 8+ için daha gelişmiş.

Bu Robot Kitlerini Nasıl Seçtik?

En iyi robotik kitlerini seçmek için 12.000'den fazla tüketici incelemesini dikkate aldık. Bu listedeki her birini yalnızca ebeveynlerin ve öğretmenlerin seveceği STEM eğitim standartları için değil, aynı zamanda çocuklar için ne kadar sezgisel, bilgilendirici ve eğlenceli olduğu için değerlendirdik. Ayrıca farklı çocukların ilgi alanlarını, yaşlarını ve beceri düzeylerini ve ayrıca ebeveynlerin bütçelerini hesaba katmak için çok çeşitli oyuncakları değerlendirdik.

Lego Boost Creative Toolbox

Legoların çocuklar için eğlenceli ve ilgi çekici olacağına her zaman güvenebilirsiniz, ancak bu robot kiti klasik oyuncağa bazı yüksek teknoloji öğeleri ekler. Bu 847 parçalı set, bir robot, gitar, kedi, gezici ve otomatik oluşturucu dahil beş programlanabilir tasarım içerir. 7 ila 12 yaş arası çocuklar için tasarlandı, saatlerce sürecek eğlence ve yaratıcılık sağlayacak. Çoğu robotik kiti gibi, iOS, Android, Kindle ve Windows 10 cihazlarda kullanılabilen Lego Boost adlı kendi akıllı telefon uygulamasıyla da uyumludur. Ve daha fazla eğlence ve yaratıcılık için diğer bazı Lego tasarımlarıyla uyumludur.

Makeblock mBot Robot Kiti

Makeblock mBot, yeni başlayan programcılar için mükemmel bir seçenektir, çünkü küçük robot sadece 15 dakikada kolayca kurulabilir. Ancak kılavuzu takip etmek küçük ve basit olsa da, çocuklarınız benzersiz bir tasarım için kendi DIY yapılarını da yapabilirler. MakeBlock ayrıca eklentiler sunar, böylece çocuğunuz daha büyük bir kit için önceden büyük miktarda para harcamanıza gerek kalmadan gelecekte robotunu daha fazla yükseltebilir. Akıllı telefon uygulaması aynı zamanda diğer kullanıcılarla bağlantı kurmaya da olanak tanır, böylece çocuklar diğer çocukların da robotlarını nasıl tasarladıklarına dair fikirleri keşfedebilirler.

Wonder Workshop Dash Kodlama Robotu

Çocuklarının kodlama becerilerini tanıtmak veya geliştirmek isteyen ebeveynler için Wonder Workshop Dash, 6 yaş ve üzeri çocuklar için harika çalışıyor. Önce kapsamlı inşaat ve mühendislik gerektiren diğerleriyle karşılaştırıldığında Dash, yaklaşık beş saatlik oyun için şarjlı ve hazır olduğu için yeni başlayanlar için daha uygundur. Bununla birlikte, kullanıcıların robotları diğer şeylerin yanı sıra şarkı söylemesi, çizmesi ve dans etmesi için programlamasına olanak tanıyan etkileyici beş iPhone ve Android uygulamasıyla birlikte geldiği için çocuklarınızın becerileriyle yaşlanmaya devam edecek.