Ebeveynlerin Çocukları İçin Düşünmesi Gereken STEM Oyuncakları

STEM eğitiminin faydaları açıktır. Öyleyse ebeveynler, çocuklarını STEM ağırlıklı bir işgücünde başarıya hazırlamak için ne yapabilir?

STEM eğitiminin faydaları açıktır. Öyleyse ebeveynler, çocuklarını STEM ağırlıklı bir işgücünde başarıya hazırlamak için ne yapabilir?

LEGO

LEGO bir nedenden ötürü bir klasiktir: Temel plastik blokların sınırsız olanakları vardır. Araştırmalar, problem çözme ve matematiksel düşünme gibi becerileri geliştirme söz konusu olduğunda, Legoların her şeyden önce karmaşık oyuncakların üzerinde en üst sırada yer aldığını buldu. Son araştırmalar, LEGO’larla oynamanın insanların da olumsuz duygularla başa çıkmasına yardımcı olduğunu buldu. LEGO'nun tüm yaratıcılık artırıcı güçlerinden yararlanmak için sadece kitleri takip etmek yerine kendi kreasyonlarını oluşturmalarına izin verdiğinizden emin olun.

Gears! Gears! Gears!

Çocukların karmaşık yapılar inşa etmek için akslar ve uzatıcılarla bağlayabilecekleri parlak renkli plastik dişlilerden oluşan bir küvet. Buradaki zorluk, bir yapıyı, tüm dişlilerin sıkışmadan birlikte dönebileceği şekilde yapılandırmaktır.

Üreticiye göre, eleştirel düşünme, problem çözme ve ince motor becerilerini destekliyor. Ayrıca Oppenheim Oyuncak Portföyü Altın Mührü, En İyi Oyuncak Ödülü ve Ulusal Ebeveynlik Yayınları Ödülleri (NAPPA) ödülleri dahil olmak üzere birçok ödül kazandı. LEGO, Gears gibi! Gears! Gears! çocukların yaratıcılığının hakim olmasını sağlayan temel araçları sağlar. Dönen dişliler, yapı oluşturma faaliyetine sadece bir ekstra karmaşıklık katmanı ekler. Ve LEGO'da olduğu gibi, mekansal farkındalık ve rengin kombinasyonu beyninizde olumlu bir duygusal tepkiyi tetikler.

Minecraft

Konu eğitici oyun olduğunda, ebeveynler genellikle çocuklarını video oyunlarından uzaklaştırmaya çalışırlar ve çoğu durumda muhtemelen bunu yapmakta haklıdırlar. Ancak uzmanlara göre en az bir video oyunu değerli bir öğrenme aracı: Minecraft. Yaklaşık 100 milyon kayıtlı kullanıcıya sadık bir takipçiye sahip. Oyun inanılmaz derecede basit: kullanıcıların yapılar inşa etmesini sağlayan açık bir 3D ortam.

Uzmanlar, oyunun sağladığı özgürlük ve yaratıcılığın çocuklara öz düzenleme, işbirliği ve görsel-uzamsal muhakeme becerileri veya dinamik yapılar oluşturmak için uzaydaki nesneleri nasıl manipüle edeceğini öğrenme gibi değerli beceriler sunduğunu söylüyor - ki bu daha soyut bilgi biçimlerinin temeli. bir sonucun mantıksal olarak öncüllerinden çıkıp çıkmadığını belirleme yeteneği gibi. Minecraft, otizmli çocuklar da dahil olmak üzere farklı öğrenci türlerini barındırma yeteneği açısından da değerlidir. Minecraft her çocuğun zevkine göre değildir, ancak çocuğunuz açık uçlu oyun oynamayı ve yapıları inşa etmeyi seviyorsa veya piyasadaki birçok akılsız video oyununa bir alternatif arıyorsanız Minecraft, araştırma destekli öğrenim için iyi bir seçenektir.