LEGO Firması ve LEGO Foundation, Almanya'daki Feci Selden Etkilenen Çocukları ve Aileleri Desteklemek için 960 bin Euro'luk bir Hibe Duyurdu

LEGO Firması ve LEGO Foundation, Almanya'daki Feci Selden Etkilenen Çocukları ve Aileleri Desteklemek için 960 bin Euro'luk bir Hibe Duyurdu

 Almanya, Kuzey Ren-Vestfalya'daki selden etkilenen bölgelerdeki insanlar, selden üç ay sonra hala hayatlarını yeniden inşa etmek için mücadele ediyor. LEGO GmbH Genel Müdürü Karen Pascha-Gladyshev, temmuz ayında birkaç Alman köyünü tamamen yok eden sel felaketini örnek göstererek, “Su gitti, ancak yardım çalışmaları ve yardım ihtiyacı azalmadan sürüyor” diyor.

LEGO Firması ve LEGO Foundation, on anaokulunun yeniden inşası ve bir aile yardım merkezinin kurulması için Alman Kızıl Haçına (DRK) verilen 7,1 milyon Danimarka kronu (DKK) (960,000 Euro) bağışladığını duyurdu. Pascha-Gladyshev, “Dünyanın dört bir yanındaki çocukların refahını önemsiyoruz ve bu katkının, Kuzey Ren Vestfalya'nın etkilenen bölgelerinde yerel olarak çocuklara ve ailelere yardımcı olacağını umut ediyoruz” diyor.

Aachen e.V.'nin DRK Bölge Bölümünün başkanı Axel Fielen, “Tufandan hemen sonra sağlanan ilk yardım, kelimenin tam anlamıyla hayatta kalmak için zorunluydu” diye açıklıyor. “Şimdi hem şimdi hem de uzun vadede bölgedeki aileleri ve çocukların refahını ve eğitimini güçlendirmek oldukça önemli. Bunu, LEGO Firması ve LEGO Foundation'ın desteğiyle gerçekleştirilebilecek bir aile yardım merkezi aracılığıyla sağlamak istiyoruz. Bu nedenle, Dernek adına en içten şükranlarımı ifade etmek istiyorum,” diye devam ediyor Fielen.

Bağışın bir kısmı, Euskirchen, Arhweiler ve Stolberg/Eschweiler'de sel tarafından ciddi şekilde tahrip olan 10 anaokulunun yeniden inşası için, çocukların oyun yoluyla büyüyebilecekleri, gelişebilecekleri ve öğrenebilecekleri güvenli, sosyal ortamlar sağlamak için kullanılacak. Çocuklar ve aileler için planlanan aile yardım merkezi, Kuzey Ren-Vestfalya'da Stolberg ve Eschweiler şehirlerinin etkilenen bölgelerinde inşa edilecek ve diğer şeylerin yanı sıra çocuklar için bir travma terapi merkezi ve bir tıbbi tedavi pratiği içinded bulunduracak. Çocuklar için. Ayrıca, oyun yoluyla öğrenmeye odaklanan bir kapalı oyun alanı da planlama sürecindedir.

LEGO Vakfı, oyun yoluyla öğrenmeyi her çocuk için bir öncelik haline getirmek için uğraşır. LEGO Vakfı, her yıl bu çabanın bir parçası olarak dünyanın her yerindeki muhtaç çocukları desteklemektedir. 2021'de, insani krizler ve doğal afetlerden muzdarip ülkeler olan Haiti ve Afganistan'daki savunmasız çocukları desteklemek için farklı ortak kuruluşlara hayırsever katkılarda bulunuldu. Ayrıca, COVID-19 krizinden ağır şekilde etkilenen aileleri desteklemek için Save the Children Hindistan'a bir bağışta bulunuldu.