Lego Porsche 911 turbo ve 911 targa aynı sette

LEGO PORSCHE 911 TURBO VE 911 TARGA AYNI SETTE

LEGO Technic, 1970'li yılların ikonik arabaları LEGO Porsche 911 Turbo ve 911 Targa setini mart ayında satışa sunacağını uyurdu. Her iki modeli de içinde barındıran set, hem sabit tavanlı 911 Turbo modeli hem de üstü açık 911 Targa modeli olarak tasarlanabiliyor ve model otomobil severlere  klasik coupe ve dönüştürülebilir stil arasında tercih yapmasına fırsat tanıyor.

 Dünyaca ünlü Alman spor arabanın tüm ayırt edici özelliklerini bulunduran LEGO Porsche 911 Turbo ve 911 Targa seti, toplam 1458 adet Lego tuğladan meydana geliyor. LEGO Porsche 911’in yüksekliği 10,8 cm, uzunluğu 35,5 cm ve genişliği ise 16 cm olarak tasarlandı. LEGO Porsche 911 Turbo ve 911 Targa seti, aerodinamik omuz hattından açılı farlara, arka kısmına monte edilmiş, hava soğutmalı düz altı motora uygun şekillendirilmiş Porsche logolu kaportaya kadar Porsche 911'in gerek tasarım gerekse tarz olarak gücünü ve etkileyici görünüşünü yansıtıyor.

Porsche 911'in seçkin renk uyumundaki zarif döşeme alternatiflerinde bulunan koyu turuncu ve nugat ile kaplanmış 2+2 spor koltuklar, ön kısımda bulunan gösterge paneli, el freni, vites, hareketli direksiyon ve öne eğilebilir koltuklar modelin en dikkat çekici özellikleri arasında bulunuyor.  Ayrıca Porsche 911 Turbo modelinin sportif görünümünü yansıtan arka kanat, Porsche 911 Targa modelinde ise ayrılarak kaputunun altına yerleştirilebilen tavan ve ikonik targa bar olağanüstü performans özellikleri olarak tasarıma yansıyor.

Araçların tasarım serüvenini anlatan LEGO Group Tasarım Müdürü Mike Psiaki, "LEGO severlere yeni ve özel bir spor arabaya sahip olma hissini yaşatmak istedik. Araba tasarlanırken vermekte zorlanılan karar Turbo mu yoksa Targa versiyonunu mu yapacağımızdı. LEGO Porsche 911 Turbo ve Targa'yı tek bir set içinde sizlere sunabilmek için kullanacağımız mühendisliğe karar vermek de oldukça zordu. Şüphesiz, 911 modellerinin hayranları, her iki varyantı da LEGO parçaları ile inşa etme fırsatını çok sevecekler." dedi. Porsche Dış Araç Tasarımcısı Fabian Schmölz ise  "Porsche 911'in dünyanın her yerindeki hayranlarını büyülüyor ve LEGO’nun mevcut Porsche ailesine 911 Turbo ve Targan’ın da katılması ile hayranları üzerinde aynı etkiyi yapacaktır.” dedi.