Ravensburger GraviTrax Başlangıç Seti

GraviTrax sistemi, pistin etrafında küçük bir metal topu ilerletmek için yerçekimi, manyetizma ve kinetik kullanan kendi mermer yarış pistlerinizi inşa edebileceğiniz bir tasarım ve inşa sistemidir.

GraviTrax sistemi, pistin etrafında küçük bir metal topu ilerletmek için yerçekimi, manyetizma ve kinetik kullanan kendi mermer yarış pistlerinizi inşa edebileceğiniz bir tasarım ve inşa sistemidir. Fayansları ve paletleri kullanarak parçaları tek ve çok seviyeli olarak inşa etmenin çeşitli farklı yolları ile çok yönlüdür. Pistinizi güçlendirmek, daha iyi ve daha hızlı hale getirmek ve topunuzu hareket ettirmek için yerçekimine meydan okuyan yollar yaratmak için toplar, mancınıklar ve çekiçler gibi ekstralar da ekleyebilirsiniz. Biraz daha büyük çocuklar için, aslında bir STEM sistemi olan çok daha üstün bir misket çalışması düşünün. Sadece çok eğlenceli olmakla kalmaz, aynı zamanda çocukların fiziğin, yerçekiminin, mühendisliğin ve problem çözmenin temellerini kavramasına yardımcı olur.

Kutuya İçeriği

4x karton taban plakası, 2x plastik şeffaf seviye, 18x palet parçası (3 farklı uzunluk - 3x uzun, 6x orta, 9x kısa), 12x küçük yüksek karo, 40x büyük yüksek karo, 21x eğri, 3x bağlantı, 2x anahtar, 1x 3- in-1 blok, 1x vorteks, 1x manyetik top, 4x temel kiremit (ekler ile), 2x tutucu, 1x serbest düşüş, 1x sıçrama, 1x iniş, 6x top (farklı renkler), 1x fırlatma rampası, 1x bitiş çizgisi, 1x talimat, 1x inşaat planı kitapçığı, 1x görev kitapçığı.

Kutuda 100'den fazla parça olduğu için talimatları okumak ve her bir parçanın ne yaptığını ve nasıl bir araya geldiğini anlamak biraz zaman alır. Parçalara aşina olduktan sonra, kutuda farklı zorluk seviyelerinde farklı yollar için planlar içeren bir inşaat planı kitapçığı var (veya kendi tasarımınızı kendiniz oluşturabilirsiniz), bu yüzden başlamak için harika bir üründür.

Talimat ve yapım kitapçıklarını okuduktan ve ne yapılacağını bildikten sonra, bir yol inşa etmek nispeten kolaydır. Dört temel yeri bir araya getirdikten sonra, karoları ve parça parçalarını, farklı seviye platformlarını kullanarak ve kavşaklar, eğriler ve manyetik topu ekleyerek parçalarınızı oluşturabilirsiniz. İnşa edildikten sonra topları fırlatıcıya eklersiniz ve pistin etrafında yarışmalarını, yuvarlanmalarını, zıplamalarını ve yerçekimine meydan okumalarını izlersiniz.

Bu, çocuklar ve yetişkinler için mükemmel bir modüler mermer koşu / ray sistemidir. Bu 100'den fazla parçalı başlangıç ??seti, GraviTrax için mükemmel bir başlangıçtır ve tek sorun, çocukların eski mermer çalışma setlerini bir daha kullanmak istemeyebilmeleri ve gereksiz hale getirmesidir.