LEGO Education WeDo 2.0 nedir?

LEGO Education WeDo 2.0 nedir?

LEGO Education WeDo 2.0, robot tabanlı bir öğrenme sistemi aracılığıyla sınıfta bilim uygulamaları geliştiren, uygulamalı, temel bir bilim çözümüdür. Benzersiz çözüm, her öğrencinin çevrelerindeki dünyayı keşfetme arzusuna ilham veren LEGO® tuğlasını, sınıf dostu yazılımı, ilgi çekici ve standartlara dayalı projeleri birleştirir.

WeDo 2.0 ile öğrenciler, projeler oluştururken, programlarken ve değiştirirken bilimsel keşiflerini keşfedecek, yaratacak ve paylaşacaklar. İş birliği yaptıkça bilim, mühendislik, teknoloji ve kodlama ile derinden ilgilenirler ve deney ve araştırma sevgisini ateşlerler. Öğretmenler eğitim, müfredat ve yerleşik değerlendirme yoluyla destek alır.

Sonuç – öğrencilerin soru sorma, sorunları tanımlama ve bilimsel keşifleri ellerine alarak kendi çözümlerini tasarlama konusunda özgüvenlerini geliştiren bir kaynak.

 

 

Her set için kaç öğrenci önerirsiniz?

Bir set, iki öğrencinin müfredat paketinde sunulan tüm projeleri tamamlaması için gereken yapı elemanlarını içerir.

 

Hedef yaş grubu nedir?

 

Her pazarın özel müfredat ihtiyaçları, projelerin hangi sınıflara en uygun olduğunu etkileyecektir, bu nedenle hedef yaş grubu ülkeden ülkeye değişecektir. WeDo 2.0, 7 yaşından büyük ilköğretim öğrencileri için tasarlanmıştır. Müfredat paketindeki projeler, özellikle 2-4. sınıflar için en son standartlara göre oluşturulmuştur. Müfredat doğrudan 5. sınıf için yazılmamış olmasına rağmen, rehberli projelerde farklılaştırma fikirleri ve açık projelerin zorluk derecesini özelleştirebilme yeteneği, birçok 5. sınıf fen standardının kapsandığı anlamına gelir.

 

LEGO Education WeDo 2.0 müfredatı hangi dillerde mevcuttur?

 

2016 yılının ilk çeyreği boyunca sunulan diller arasında İngilizce (Birleşik Krallık), İngilizce (ABD), İspanyolca, Almanca, Fransızca, Danca, İsveççe, Norveççe, Japonca, Çince, Rusça, Arapça, Brezilya Portekizcesi, Avustralya ve Korece bulunmaktadır.

 

İlk nesil WeDo platformu ne kadar süreyle kullanılabilir olacak?

 

Birinci nesil WeDo platformu (WeDo 1) 31 Aralık 2017 tarihine kadar satın alınabilir olacak. Bundan sonra sadece WeDo 2.0 sunulacak.

 

WeDo 2.0 Core setinde neler var?

 

LEGO Education WeDo 2.0 Core seti mavi bir saklama kutusunda teslim edilir ve bir ayırma tepsisi ve etiketler, 280 LEGO sistem yapı elemanı, düşük enerjili Bluetooth Smarthub, orta boy motor, hareket sensörü ve eğim sensörü ile birlikte gelir.