3D BASKI ALARAK GELİR ELDE ETME YOLLARI!

3D BASKI ALARAK GELİR ELDE ETME YOLLARI!

3D Baskı teknolojisi birçok insan için yeni bir kavram olmak ile birlikte aslında onlarca yıldır var olan ve uzun süredir kullanılan bir teknolojidir. 3d Yazıcı kullanımı ile birlikte gelir elde eden çok fazla insan var yıllardır dünya üzerinde. Biz de bugünkü yazımızda özellikle ülkemizde henüz daha çok  yeni kavram olarak görülen 3D baskı teknolojisi ile nasıl gelir elde edilebilir konusu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

  1. 3D Baskılı Güzel Ürünlerinizi Çevrimiçi Satın.

3d baskı yöntemi ile gelir elde etmenin ilk yolu bazı güzel 3 boyutlu modellerin 3d yazıcılarda yazdırılarak bunların kendi online alışveriş sitelerinizde ya da farklı satış platformlarında satılması yönündedir. Kendinize özel tasarladığınız ürünleri daha fazla kişinin görmesini sağlayarak Amazon gibi platformlarda tüm Dünya’ya da satabilirsiniz.

  1. 3D Yazıcınızı Kiralayın.

 

Oyun prototipleri oluşturmak isteyen arkadaşlarınız, numune ürün üretmek isteyen şirketler, ödevi için baskıya ihtiyacı olan öğrenciler ya da aklınıza gelebilecek farklı kişilere yazıcılarınızı kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. İster saatlik ister günlük ister aylık. Burada yazıcınızı ödünç verirken makinenizin iade aldığınız zaman makinenizin tahrip olmaması çok önemli.

 

  1. 3D Yazıcı ve Baskı Eğitimleri Verin.

 

3 Boyutlu yazıcılar birçok insan için çok yeni. İnsanlar meraklı ancak yazıcı nasıl kullanılır bilmiyor. Siz bu konudaki bilgilerinizi vereceğiniz eğitimler ile aktarabilir bu aktarım sırasında gelir elde edebilirsiniz. Dilimleme, parametre ayarları, doğru yazıcı ve filament seçimi, tabla ayarı, kalibrasyon karşılaşılan hatalara karşı yapılması gerekenler gibi konularda eğitimler verebilirsiniz.

 

  1. İşletmeler için 3d Baskıya Başlayın

Günümüzde birçok büyük firma ve işletme, prototipler oluşturmak için 3D baskı teknolojisini kullanmaya başladı, ancak bazı küçük firmalar ve işletmeler bu konuda geride kaldılar. 3D yazıcı teknolojisine hâkim kişiler olarak küçük firmalar ile çalışarak gelir elde etmek için harika bir fırsat olarak karşınıza çıkıyor. 3B model tasarımı ve 3B baskı konusunda iyiyseniz, bu küçük şirketler bundan gelir elde ettikten sonra verimliliği ve maliyet tasarrufunu artırmak için geleneksel modele kıyasla onlar için bina modelleri tasarlamak üzere inşaat şirketlerine gidebilirsiniz. İtibarınız arttıkça işinizi genişletebilirsiniz.

Sizlerde 3d baskı ile ilgili farklı fikirler ile gelir elde etmenin yollarını bulabilirsiniz.