3D Baskılı Oyuncak Nedir?

3D Baskılı Oyuncak Nedir?

Üç boyutlu olarak basılmış, seçtiğiniz bir oyuncaktır. Genellikle benzersiz parçalar için yapıldığı için oyuncak koleksiyoncular için faydalıdır.

Oyuncak Sektöründe 3D Baskının Faydaları

  • Prototipleme, henüz üretilmemiş bir üründeki hatayı azaltmak için hayati bir aşamadır. Bununla birlikte, 3D yazıcı, nesnelerin test edilmesine yardımcı olacak bir prototipleme yöntemi haline gelir. İşletmelerin maliyetleri düşürmesine yardımcı olur.
  • Bir oyuncağı özelleştirmek artık 3D printer ile daha kolay. Kendi tasarımınızı yaratabilir ve hayal gücünüzü gerçeğe dönüştürebilirsiniz.
  • İşletmelerin yardımcı olabilecek ve sektörde önemli bir etki yaratabilecek yeni iş modelleri geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Bir Oyuncak 3D Yazdırabilir Misiniz?

Evet, kesinlikle yapabilirsiniz! Hasarlı bir oyuncağı onarmak, eksik parçalarını değiştirmek, mevcut olanın bir kopyasını almak veya hatta orijinal bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, 3D yazıcı ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

3 Boyutlu Basılan Oyuncakları Ne Anlamda Kullanabilirim?

Bu oyuncakların yalnızca koleksiyonunuza gideceğini düşünüyorsanız, gidebilecekleri başka şeylere de göz atmak isteyebilirsiniz;

Hediye - Oyuncakları seven arkadaşlarınız veya sevdikleriniz varsa şanslısınız. Onlara ne vereceğiniz konusunda endişelenmenize gerek yok. Kişisel bir dokunuş eklemek için bile özelleştirebilirsiniz.

Eşantiyon - Bu oyuncaklar uzun bir yol kat edebilir. İster kişisel ister iş olsun, oraya gittiğiniz her durumda, etkinliğinizde bir hediye olarak alarak harika bir izlenim yaratabilirsiniz.

Kişisel Koleksiyon - Bu, çoğu insanın, özellikle reşit yaşta olanların oyuncaklarla yaptığı şeydir. Diğer hobiler gibi, sevdikleri şeylerden oluşan bir koleksiyona sahip olmak onları tatmin eder.

3D İle Basılmış Bir Oyuncak Ne Kadara Mal Olabilir?

Fiyatını etkileyebilecek faktörler var ve işte bazıları;

Boyut - Bir proje üzerinde çalışırken, bir teklif bulmak için göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, öğenin boyutu veya büyüklüğüdür. Neden? Projenin yapılmasında ihtiyaç duyulan malzeme miktarı ve harcanacak zaman gibi boyuta bağlı birçok şey vardır.

Ayrıntılar - Bu değişebilir, ancak maliyet, ayrıntıların ne kadar karmaşık olduğuna göre de değişebilir. Yaratmak ne kadar karmaşıksa, fiyat o kadar yüksek olacaktır.

Gereken Servis - İhtiyaç duyduğunuz hizmetler de maliyeti değiştirebilir. Halihazırda tasarımınızın 3 boyutlu bir dosyasına sahipseniz, maliyetten tasarruf etmek için bunu bize teslim edebilirsiniz, ancak uçtan uca hizmetimizden de yararlanabilirsiniz. Süreç boyunca size yardımcı olacağız.

Revizyon – 3D modelleme hizmetlerimizden yararlanıyorsanız, proje başına üç tasarım revizyonu sınırı olduğunu unutmayın. Sonraki değişiklikler ek ücrete tabi olacaktır.