3D Printer Filament Satın Alma Rehberi

Kullanabileceğiniz çok sayıda 3D yazıcı filament seçeneği vardır. Yaygın 3D yazıcı filament tiplerini içeren termoplastiklere ek olarak, 3D yazıcı filamenti naylon, polikarbonat, karbon fiber, polipropilen ve daha pek çok şey olabilir!

Kullanabileceğiniz çok sayıda 3D yazıcı filament seçeneği vardır. Yaygın 3D yazıcı filament tiplerini içeren termoplastiklere ek olarak, 3D yazıcı filamenti naylon, polikarbonat, karbon fiber, polipropilen ve daha pek çok şey olabilir! Karanlıkta elektrik veya parıltı iletebilen özel karışımlar bile var!

3d filament satın almak için linki tıklayabilirsiniz.

Sunulan bu kadar çok çeşitlilik sayesinde, çeşitli heyecan verici malzemelerde işlevsel, görsel olarak çarpıcı ve yüksek performanslı baskılar oluşturmak her zamankinden daha kolay. Bunu göz önünde bulundurarak, 3D yazıcı filamenti için alıcı yazımızı sunuyoruz.

PLA 3D Yazıcı Filament

3D yazıcı filamenti türleriyle karşılaştırıldığında, PLA kırılgandır, bu nedenle telefon kılıfları, çabuk aşınan oyuncaklar veya alet tutacakları gibi tekrar tekrar bükülebilen, bükülebilen veya düşebilen öğeler yaparken kullanmaktan kaçının.

ABS 3D Yazıcı Filament

ABS sağlamdır - yüksek stres ve sıcaklığa dayanabilir. Aynı zamanda orta derecede esnektir, ancak listenin ilerleyen kısımlarında bunun için kesinlikle daha iyi seçeneklerdir. Bu özellikler birlikte ABS'yi genel amaçlı iyi bir 3D yazıcı filamenti yapar, ancak asıl parladığı yer sık kullanılan, düşen veya ısıtılan öğelerdir. Örnekler arasında telefon kılıfları, çabuk aşınan oyuncaklar, alet tutacakları, otomotiv döşeme bileşenleri ve elektrik muhafazaları yer alır.

PETG 3D Yazıcı Filament

PETG, çok yönlü iyi bir üründür ancak esnekliği, gücü ve hem yüksek sıcaklığa hem de darbeye karşı direnci nedeniyle diğer birçok 3D yazıcı filamentinden farklıdır. Bu, onu mekanik parçalar, yazıcı parçaları ve koruyucu bileşenler gibi sürekli veya ani stres yaşayabilecek işlevsel nesneler için kullanmak için ideal bir 3D printer filamenti yapar.

TPE, TPU veya TPC 3D Yazıcı Filament

Çok fazla aşınması gereken nesneler oluştururken TPE veya TPU kullanın. 3D yazdırılan parçanız bükülür, gerilir veya sıkışırsa, bu 3D yazıcı filamentleri görev için hazır olmalıdır. Örnek baskılar arasında oyuncaklar, telefon kılıfları veya giyilebilir ürünler (bileklikler gibi) yer alabilir. TPC, benzer uygulamalar için kullanılabilir, ancak özellikle dış mekanlar gibi daha zorlu ortamlarda işe yarar.

PC 3D Yazıcı Filament

Fiziksel özellikleri nedeniyle PC, elektrik, mekanik veya otomotiv bileşenleri gibi yüksek sıcaklıklı ortamlarda mukavemetini, tokluğunu ve şeklini koruması gereken parçalar için ideal bir 3D yazıcı filamentidir. Ayrıca, aydınlatma projeleri, ekranlar ve şeffaflık gerektiren diğer uygulamalar için optik netliğinden yararlanabilirsiniz.