Ahşap Labirent ve Eğitici Koordinasyon Oyunları 

Ahşap Labirent ve Eğitici Koordinasyon Oyunları 

Birbirinden renkli, eğitici ve öğretici ahşap helezon koordinasyon oyunu modelleri son derece zengin seçeneklere sahiptir. Düşünme ve bütünü görebilme yeteneklerini geliştiren oyuncaklar, el pratiğinin artmasına da katkı sağlar. Sağlığa uygun malzemelerle hazırlanan koordinasyon oyunları 2 yaş üzerindeki çocuklar için uygundur.

Hangi Yaş İçin Hangi Ahşap Oyuncak Uygundur?

Bebek ve çocukların zihinsel kapasitelerini geliştirirken güvenli kullanım alanıyla da dikkat çeken ahşap oyuncak çeşitleri, sayısız renk ve modele sahiptir.

0-6 ay için uygun ahşap oyuncaklar

Basit yapıya sahip ve duyu organlarını etkileyecek marakas benzeri müzik aletleri sallayınca ses çıkartır. El göz koordinasyonunu, el denetimi ve işitme duyusunun sağlıklı gelişimine yardımcıdır.

6-12 ay için uygun ahşap oyuncaklar

Bu kategorinin en sevilen oyunu ahşap renkli bloklardır. Üst üste koyma, sopayı bulma ve delikten geçirme eğitimi konsantrasyonu ve el göz koordinasyonunu desteklerken hayal gücünü de geliştirir.

2 yaş için uygun ahşap oyuncaklar

Ortaya bir bütün çıkarma hedefi olan yapbozlar, barçaları birleştirme etkinliği ve geometrik şekillerde tasarlanan parçalar, bu yaş grubunun oynamaktan keyif aldığı modeller arasında sayılabilir.

3 yaş için uygun ahşap oyuncaklar

Hayal gücünü ve el becerilerini geliştirmeye odaklanan ahşap parçalar mimari algısının yerleşmesini de sağlar. Ev içi ve dışındaki mekânlar için özel olarak hazırlanan helezon koordinasyon oyunu modelleri renk ve tasarımlarıyla ilgi çekicidir. Alt kısımdaki vantuzlarla sabitlenen modeller yemek masaları için de uygundur.

Helezon koordinasyon oyunu, çocuklara başlangıçtan sona ulaşmayı öğretirken takip yetisini eğlenerek içselleştirir. Çekiç bloklar, araba ve tren setleri, abaküs ve benzer ahşap oyuncaklar okul öncesi eğitimin vazgeçilmez yardımcılarıdır.

En Çok Tercih Edilen Çocuk Oyuncakları

Adeta uçsuz bucaksız bir evren kadar geniş seçeneğe sahip olan oyuncaklar çocuklar kadar olmasa da ebeveynlerin de ilgi alanına girer. Hem eğitici hem de eğlenceli olan zekâ oyuncakları en ideal hediye seçenekleri arasında gösterilebilir.

Meslekleri tanıtmak amacıyla hazırlanan el kuklaları, vücut dengesini ayarlamayı sağlayan güvenli bisikletler, ebeveynlerle vakit geçirmeyi sağlayacak kutu oyunları, helezon koordinasyon oyunu modelleri, oyun hamurları, evcilik setleri, puzzlelar ve satranç hemen her evde bulunması gereken çocuk oyuncakları arasında sayılabilir.