Bee-Bot İle Hem Kodluyoruz Hem Öğreniyoruz..

Okul Öncesinde Bee-Bot ile Hem Kodluyoruz Hem Öğreniyoruz..

Çağımızın en büyük sıkıntısı ezbcerci sistem yerine çocukların yaparak görerek dokunarak hissederek öğrenmeleri ve 21. Yüzyıl becerileri olarak adlandırılan farklı düşünme,yaratıcılık,iletişim gibi beceriler sağlaması için kodlama günümüzde kullanılan en güzel araçlardan birisi. Kodlama artık küçük yaşlarda çocuklarımızın hayatına girerek bu becerilerin daha erken kazanılmasında etkili oluyor.

İşte bugün 3 yaşından itibaren çocukların severek kodlamaya giriş yapabileceği kodlamanın yanında yaş gruplarına göre  renkleri,sayılar,şekilleri,şehirleri,organlarımızı ve farklı birçok bilgiyi öğrenebilecekleri

Bee-Bot Programlama Robotu’nu  tanıtacağız.

Bee-Bot 3 yaştan itibaren çocuklar için tasarlanmış çocuklara kodlama öğreten heyecan verici yeni bir robot. Renkli,kullanımı kolay ve kullanışlı robot ile sıralama,tahmin,problem çözme öğretmek ve eğlenmek için mükemmel bir araçtır. Renkli tasarımı çocukların ilgisini çekerek öğrenmelerini kolaylaştırıyor. Yön tuşları ile robotu ileri,geri,sola ve sağa götürebilir 40 komuta kadar hafızada tutarak hareket ettirebilirsiniz. Hafızaya aldığınız komutları Yeşil GO tuşuna basarak başlatabilir ve girdiğiniz komutların hareketini izleyebilirsiniz. Robotumuz her bir komutun sonunda yanıp sönerek bip sesi çıkarır ve ışıkarı ve sesi ile komutların tamamlandığını onaylar. Çocuklar robotun güzelliği ile defalarca kullanmak iterler ve her zamankinden daha yaratıcı ve karmaşık komut dizileri yapabilmek için kendilerini rahat hissderler.

Dünyanın bir çok ülkesinde anaokulu ve kreşlerde kullanılan bee-bot çocuklara programlama öğretirken kendi oyun matları ile yada sizin hazırlayacağınız matlar ile sayılar,renkler,şekiller, organlar yada aklınıza gelebilecek birçok bilginin öğrenilebileceği bir robot.