Blue Bot İle Tanışmaya Var mısınız?

Blue Bot İle Tanışmaya Var mısınız?

Blue Bot İle Tanışmaya Var mısınız?

Bugünkü yazımızda sizlere Blue-Bot® Bluetooth Programlanabilir Zemin Robotu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.  Blue Bot çalışma mantığı Bee Bot ile aynıdır. Üzerindeki tuşlar yardımı ile robotumuzun ileri geri sağa ve sola gitmesini sağlayabilirsiniz. Blue Bot’u Bee-Bot tan ayıran özellik ise bluetooth özelliği sayesinde sadece üzerinden değil uzaktan erişim ile de programlanabilmesi.  Bu özelliği ile robotunuza bilgisayarınızdan ya da tabletinizden uzaktan bağlanabilir. Ücretsiz programlar ve uygulamaları yükleyerek robotunuzu hareketlendirebilirsiniz.

Çocuklar robotumuzu ileri-geri, sağa-sola hareket ettirerek algoritma temellerini öğrenirken bir diğer yandan saymayı, sıralamayı, problem çözmeyi ve tahmin yapmayı öğrenir. Tabi ki Bee-Bot ile ortak oyun matları sayesinde birbirinden farklı kazanımlar da elde edebilirler.

Ücretsiz yükleyebileceğiniz program ve uygulamalar sayesinde komutları ekranda görebilir oluşabilecek hataları ekranda görüp düzeltebilirsiniz. Farklı oyun matlarını program üzerinde görebilir bu matlar da robotunuzu hareket ettirebilirsiniz.

Şeffaf dış yüzeyi sayesinde robotumuzun içerisinde bulunan tüm malzemeler kolaylıkla görülebilir ve bu sayede çocuklarımız teknolojinin farklı elementlerini kolayca görebilirler. Şarj kablosu ile rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Blue-Bot, okul öncesi dönemden başlayarak onlara fen, teknoloji, mühendislik ve matematiği daha eğlenceli ve kalıcı olarak öğrenmeleri için destek olur.

Blue-Bot TacTile Reader, Blue-Bot'u kontrol etmek için benzersiz, pratik bir programlama cihazıdır. Bilgisayar yada tablet kullanmadan okuyucu aygıt ile Blue Bot’u eşleştirip istediğiniz algoritmayı okuyucu üzerine yerleştirerek robotu uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Note: Blue-Bot®, 3.0 / 4.0 + EDR Bluetooth sürümüne (örn. İPad3 ve üstü) sahip tüm Android veya iOS tabletlerle uyumludur. Uyumlu olduğundan emin olmak için lütfen cihazınızın teknik özelliklerini kontrol edin.