Botley İle Tanışıyoruz

Botley İle Tanışmaya Hazır mısınız?

Botley İle Tanışıyoruz..

Bugün sizlere 5 yaştan itibaren kullanabileceğiniz Botley robotumuz ve aktivite seti hakkında bilgi veriyor olacağız. Botley robotumuz tipik bir okul öncesi robotu özellikleri taşımak ile beraber diğer robot setlerine göre gelişmiş özellikleri ile çocuklara farklı öğretilerde kazandırabilmektedir.

Botley’in 2019 yılı yılın oyuncağı ödülü finalisti olduğunu söyleyerek detayları anlatmaya başlayabiliriz.  Botley 5 yaştan itibaren çocuklara kodlama mantığını öğretmeye başlarken ek özellikleri ile ilkokul seviyesinin ilk döneminde de eğlenerek öğrenecekleri bir robot olarak karşımıza çıkıyor. Kutusundan çıkarılır çıkarılmaz çocuklar ile kodlama yapmaya başlayabilirsiniz. Botley 77 parçalık aktivite seti ile ekransız olarak çocuklara kodlamayı öğretir.

Peki Botley’in diğer robotlardan farkı nedir?  Algılayıcı sensörü ile çevresindeki nesneleri algılar. Bu sensör sayesinde çocuklara koşullu programlama terimlerini öğretebilirsiniz. Karışışında nesne gördüğünde sola dön görmez ise düz git en basit koşullu programlama örneği olarak karşımıza çıkıyor. Botley’in bir diğer özelliği ise döngü fonksiyonu. Döngü fonksiyonu ile çocuklara tekrar eden hareketleri döngü içinde nasıl yaptırabilirsiniz rahatlıkla öğretebilirsiniz. Çizgi izleme modu ile botley siyah çizgi izlemeye hazır bir şekilde programlanmıştır. 77 parçalık aktivite seti ile çocuklara farklı birçok etkinlik yaptırabilirsiniz. Botley farklı tuşlara basılarak keşfedilen birçok ek özelliğe de sahip. Bu özellikleri görmek için Botley’i satın almanız ve keşfetmeniz gerekiyor.

Çocuklar Botley ile oynarken hem eğlenecekler hem de erken STEM becerilerine sahip olacaklar. Eleştirel düşünme ve problem çözme gibi becerilerini geliştirecekler.

Botley tamamen ekrandan bağımsız olarak tasarlanmıştır kodlama için tablet ya da telefon gerekmez.  Kullanımı kolay çocuk dostu uzaktan kumandası ile Botley’i rahatlıkla programlayabilirsiniz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul 1. Ve 2. Sınıflar için gerçekten güzel bir kaynak. Satınalmak için tıklamanız yeterlidir.