Çocukların LEGO'lardan Öğrendiği Beceriler

Mevcut en eğitici oyuncaklardan biri de en davetkar olanlardan biridir! Çocukların LEGO'lardan öğrendikleri beceriler önemli ve inanılmaz!

Mevcut en eğitici oyuncaklardan biri de en davetkar olanlardan biridir! Çocukların LEGO'lardan öğrendikleri beceriler önemli ve inanılmaz! Bunların süper eğitici olduğunu hiç düşünmediyseniz, yakında çocukların LEGO'larla oynamasına izin vermenin faydalarını göreceksiniz.

Hareketlerini Geliştirir

LEGO oynamak, hareketlerini geliştirmek için mükemmel bir fırsat! LEGO setleri, çocuklar LEGO parçalarını yaparken ve hatta alırken parmakları çalıştırmak için harika bir manipülatiftir. Çocuklar inşa etmenin heyecanını severler ve bunu saatlerce yapabilirler, ellerinde yazmayı öğrenmek gibi diğer becerileri yapmalarına yardımcı olacak güçlü küçük kaslar oluştururlar.

İşbirlikçi Oyun

LEGO yapısının maceralar, kahramanlar, köylüler, hayvanlar ve hatta aile üyeleriyle hayali bir mutluluk zamanına dönüşmesi çok kolay. LEGO minifigürlerini ve tuğlalarını diğer akranlarıyla kullanmak, çocuklara dramatik oyunlarda veya oyuncak ev kullanırken öğrenecekleri aynı becerileri verir. LEGO kreasyonları bir tür hikaye anlatımı haline gelir. Ahırını bulmaya çalışan küçük kayıp at ve arkadaşları yol boyunca ona yardım ediyor. Ya da bir anne o gün okula giden oğluna bakıyor.

Başarı Duygusu

Çocuklarım harika sanat eserlerini bitirdiğinde, kreasyonlarını göstermek için ışıldıyorlar. İnanılmaz derecede gurur duydukları, hem elleri için hem de kalpleri için iyi olan bir şey yaptılar! Çoğu zaman kafalarında bir fikir bulurlar, sonra onu parçalara ayırmaya başlarlar.

Kalıcılık

LEGO tuğlalarıyla inşa etmek bazen kalp kırıklığına neden olur. Güzel bir kule, tek bir yanlış hareketle yıkılır. Başlangıçta bu sinir bozucu. Düzenli olarak LEGO tuğlalarını kullanan çocuklar bundan üzülmez. Bunun yerine tekrar yaparlar.

Bir Bulmacayı Çözmek

Bir çocuğun bir talimat kitapçığı kullanması ya da tamamen kendi hayal gücünden inşa etmesi önemli değildir. Bir bulmacayı çözüyorlar! Çocuklar bir bina, uçak veya yaratık oluşturmak için etraflarından küçük parçalar topladıklarında, kaostan düzen getiriyorlar. Bir kova LEGO yapım parçası yeni bir fırsata dönüşüyor!

Yaratıcılık

Her LEGO tasarımı bir sanat türüdür. Bir çocuğun hayal gücü tek sınırdır! Çocuklar, yüzlerce minik parçayla yaratıcı olurlar. Fikirleri zihinlerinde inşa etmek için tekerlekleri, şekilleri ve hatta insan figürlerini kullanabilirler. Yararlı, eğlenceli ve hatta tedavi edici olabilir.

Matematik

Hacim, miktar, bire bir yazışma, simetri, desenler ve daha fazlası, bir çocuk LEGO'lar ile oynadığında ortaya çıkabilir. Toplama ve çıkarmayı unutmayalım! Bir çocuğa tüm projesini tamamlaması için sınırlı sayıda LEGO verdiğinizde, her birinin önemli olduğunu öğrenirler. Her tuğlanın, minifigürün ve parçanın bir değeri olduğunu anlamaya başlarlar! Çocuklar, başyapıtlarını tamamlamak için tedariklerini paylaştırma gibi karmaşık bir göreve bile başlayabilirler.