Code and Go Fare Robot

Code and Go Robot Mouse İle Tanışın.

Okul öncesi için eksikliğini hissettiğimiz robotik ürünler Robokids ile Türkiye pazarında hızlı bir şekilde yerini aldı ve farklı modeller ile seçim sansını getirdi. İşte bugünkü yazımızda sizlere Learning Resources tarafından üretilen Code And Go Fare Robot seti ile ilgili detay bilgi paylaşıyor olacağız. 

Ürün okul öncesi gruplarda 4 yaştan itibaren kullanılan bir set. 2016 yılında Astra En iyi Oyuncak ödülünü kazanmış Learning Play kategorisinde. Ürünü kullanmak için ayrıca 3 adet AAA pil almanız gerekiyor. Ürün içerisinde 30 kodlama kartı, 10 çift taraflı etkinlik kartı, peynir dilimleri ve etkinlik kılavuzu içerir. Ürün içerisinde ayrıca 16 labirent ızgaraları, 22 labirent duvarı, 3 tünel bulunur

Fare Robot ışıklarını yakar, ses çıkarır ve eğlenceli şekliyle çocuklara kodlama becerilerini uygulamalı olarak geliştirir. İki farklı hız seçeneği mevcuttur.

Bu oyunda diğer robotik ve kodlama ürünleri gibi çocuklarımıza problem çözmeyi teşvik ederek farklı düşünmelerini sağlar. Mühendislik düşüncesini ve tasarımını desteklemektedir. Çocuklarımız labirent inşa eder ve daha sonra robotumuzu gitmesi gereken yere göndermek için en iyi yolu seçer. Bu seçimi yaparken eleştirel düşünmek zorundadır. Labirentin içinden geçen en iyi yola karar vermenin yanı sıra, kullanıcılar planlarını uygulamak için robot fareyi doğru bir şekilde programlamayı öğrenmelidir. Farenin peynirini almasına yardım etme bağlamında, Code & Go Robot Mouse, çocuklara kodlama temellerini tanıtmak için harika bir yol sunar. Çift taraflı kodlama kartları, çocuklara çözümü programlamadan önce farenin yolunu planlamak için bir yol sağlayarak bilgisayarlı düşünmenin büyümesini destekler.

Okul öncesinde çocuklarımızın gelişimi için önemli kaynaklardan birisi olan code and go robot Mouse Robokids farkıyla Türkiye’de..