Eğitici Zekâ Geliştirici Ahşap Oyuncaklar

Eğitici Zekâ Geliştirici Ahşap Oyuncaklar

Geometrik şekiller oyunu, eğitici ve zekâ geliştiricidir. CE damgalı, 1.sınıf ağaçtan üretilmiş, toplamda 21 parçadan oluşan 5’li geometrik şekiller bul tak oyunu farklı renklere sahiptir. Ezberci eğitim anlayışının tersine bireyi görerek öğrenme, tecrübe etme, deneme yanılma ve bir şeyi keşfetme mantığına uygun olarak geliştiren model ebeveynlere çocuklarla kaliteli zaman geçirme fırsatı sunar.

Ahşap Geometrik Şekilli Oyuncakların Eğitime Katkıları Nelerdir?

Geometrik şekilli, vidalama oyunları doğal öğrenme sürecinin bir parçasıdır. Organizasyon yeteneğini geliştirirken hayal gücünün desteklenmesini de sağlayan ahşap oyuncaklar, canlı ve dikkat çekici renkleriyle konsantrasyon süresini maksimum seviyeye çıkarır.

  • El ve göz koordinasyonu sağlayan
  • El becerilerini geliştirirken zekânın da gelişmesini destekleyen
  • Algılama ve kavrama olgusunu yerleştiren
  • Duygu ve yeteneklerin açığa çıkmasına yardımcı oyuncaklar okul öncesi için ideal seçimlerdir.

5’li geometrik şekiller bul tak oyunu 2 yaş ve üstü çocuklar için önerilir. Toplamda 21 parçadan oluşan set, kullanılmadığı zaman yer kaplamaz ve çocuklar için güvenli bir şekilde tasarlanmıştır.

Bul Tak Oyuncaklarla Oyunlar Daha Keyifli!

Hem eğitici hem de eğlenceli oyuncaklar ebeveynlerin ilk tercihleridir. Bul tak oyuncak modelleri eğlenirken öğretme özelliğiyle her zaman beğeni toplar. Farklı renk ve çeşitlere sahip modellerle çocuklar renkleri, sayıları ve geometrik şekilleri kolay bir şekilde kavrar.

  • Sebep-sonuç ilişkisi kurduran modeller,
  • Problem çözme becerisi verirken
  • Temel bilişsel becerileri de geliştirir.

Aynı çubuğa kimi zaman renkleri, kimi zaman da şekilleri yerleştirmeye çalışan çocuklar bu süreçte ince motor becerilerini yaşına uygun beklenen seviyeye yükseltir. Her seviye ve yaş için farklı zorluk derecesine sahip olan bul tak oyunlar, eğlencelidir.

Oyuncakların Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri  

Oyuncaklarıyla daha fazla zaman geçiren çocuklar bu süre zarfında gördüklerini deneyimleme fırsatı yakalar. Çocukları mutlu ederken aynı zamanda günlük hayat hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan oyuncaklar, ilk deneyimler üzerinde etkili güce sahiptir.

  • Öğrenme sürecinin gerçek potansiyelini anlamak ve açığa çıkarırken çocuğun bilişsel becerilerini de geliştirmek için 5’li geometrik şekiller bul tak oyun çeşitleri tercih edilebilir.

Seçim yaparken oyuncak alınacak çocuğun ilgi alanları, cinsiyeti, yaşı ve yetenekleri göz önünde tutulmalıdır. Keyifli vakit geçirirken empati ve sorumluluk duygularının gelişimine katkı sağlayacak eğitici ahşap oyuncak modelleri öğrenmeyi sağlıklı bir şekilde