En iyi Kodlama ve STEM Oyuncakları

Her yaş için oyuncaklar, oyunlar, elektronik kitler ve robotlar var. Sunulan en iyilerden bazılarını görmek için okumaya devam edin.

Çocuklara ve genç yetişkinlere kodlama, programlama ve diğer STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) becerilerini yarının işleri için ihtiyaç duyacakları yeni teknoloji becerilerini aktif olarak öğretecek eğlenceli bir şekilde öğretmek için en iyi oyuncaklar hangileridir? Her yaş için oyuncaklar, oyunlar, elektronik kitler ve robotlar var. Sunulan en iyilerden bazılarını görmek için okumaya devam edin.

Sphero Bolt - Programlanabilir Robot Topu

Çocuklar robotları sever ve akıllı telefonunuzdaki çeşitli uygulamalarla kontrol ettiğiniz bir robot top olan Sphero'dan daha eğlenceli bir robot bulmak zordur.

Sphero Bolt, çok sayıda sensör ve programlanabilir bir LED matrisi içeren robot topunun yarı saydam bir sürümüdür (yaklaşık bir tenis topu büyüklüğünde), ancak Sphero modellerinden herhangi biri iOS veya Android uygulamasıyla çalışacaktır. Topun rengini döndürmek, çevirmek veya değiştirmek için basit komutlar ayarlamanıza izin veren Scratch benzeri bir kodlama ortamı kullanmaktadır. Daha ileri düzey bir programcıysanız C tabanlı OVAL programlama diline girebilirsiniz, ancak blok tabanlı kodlama yeni başlayanlar için yeterince kolaydır.

Osmo Coding - Kodlamayı Öğrenmek İçin iPad'inizle Fiziksel Blokları Kullanın

iPad için en sevdiğimiz ve yenilikçi çocuk oyunlarımızdan biri, normalde bir iPad oyunundan beklediğiniz gibi değil, fiziksel nesnelerle öğretmek için eğlenceli Montessori benzeri bir yöntem kullanan Osmo'dur. Osmo, iPad'i dikey moda yerleştirdiğiniz bir Temel birim ve iPad'in aşağıdaki tabloda neler olduğunu görebilmesi için kameraya takılan küçük bir plastik ayna kapağından oluşur. Bu "Yansıtıcı AI teknolojisi", çocukların iPad teknolojisinin gücünden yararlanmaya devam ederken gerçek dünyadaki fiziksel öğelerle oynamasına olanak tanır. Bir göz atmanızı gerçekten tavsiye ettiğimiz birkaç harika Osmo oyunu var. En yeni oyun seti, 5-12 yaş arası çocuklara kodlamayı öğretmek için tasarlanmış Osmo Coding'dir. Osmo Coding, zekice basit Osmo oyun sistemini kullanır. Osmo’nun ekibi eski Google yazılım mühendislerinden oluşuyor, bu yüzden bu adamların kodlamayı öğretirken ne yaptıklarını bildiklerinden emin olabilirsiniz.

Botley The Coding Robot 2.0 - Kodlama Oyuncağı

2019'da Yılın Yenilikçi Oyuncağı Ödülü'nü kazanan Botley The Coding Robot, 5-9 yaş arası çocukları hedefliyor. En son sürüm olan Botley 2.0, gelişmiş nesne algılama işlevi ve renkli bir ışık ve dans şovu sergileme yeteneği gibi yeni özellikler ekler. Çocuklar, robotun hareket etmesini ve dönmesini, nesnelerden kaçınmasını ve hareket etmesini ve ayrıca sesler çıkarmasını sağlayarak adım kodlama ve mantık yoluyla temel programlama becerilerini öğrenirler. Büyük bir faydası, dokunsal doğasında ekransız ve çok Montessori olmasıdır.

Botley 2.0, altı farklı yönde 150 adıma kadar bir dizi oluşturmak için programlanabilir. Altında, birlikte verilen 40 kodlama kartıyla oluşturulan siyah bir çizgiyi takip etmesine ve ayrıca nesne algılamasına izin veren bir sensöre sahiptir.