En İyi LEGO Harry Potter Setleri

Bu yazıda modern çağın en iyi Lego Harry Potter setleri olduğunu düşündüğümüz şeyleri bir araya getiriyoruz.

LEGO, yetişkinler için en iyi LEGO setlerini derlememizde açıkça görüldüğü üzere, son yıllarda büyük bir sıçrama yaptı. Ve LEGO Harry Potter bir istisna değildir. Bu yazıda modern çağın en iyi LEGO Harry Potter setleri olduğunu düşündüğümüz şeyleri bir araya getiriyoruz. İster kendiniz için, ister çocuklarınız için veya hayatınızdaki Hogwarts fanatiği için satın alıyor olun, bugün mevcut olan en iyi LEGO Harry Potter setlerini keşfetmek için okumaya devam edin.

LEGO? Harry Potter Kalesi

Eğer gerçekten tutkulu bir LEGO Harry Potter hayranıysanız ve zaman ve para bir konu değilse, o zaman bu konuda gerçek bir soru yoktur: LEGO Harry Potter Kalesi'ni isteyeceksiniz. Zaman diyoruz, çünkü 6.000'den fazla parçadan oluşan bu karmaşık seti inşa etmeniz epey zaman alacak. Bir kez inşa edildiğinde yaklaşık 60 x 75 cm ölçülerinde olan bu parlak set, gerçekten çok sayıda klasik Harry Potter anını çoklu odalarına ve geçitlerine sığdırıyor.

LEGO? Harry Potter Hogwarts Ekspresi

Her akademik yılın başlangıcını ve sonunu kitap olarak bitiren Hogwarts Ekspresi, kırsalda dolaşan Harry Potter filmlerinin en ikonik unsurlarından biridir. Ve bu yüzden onu temsil edecek en yeni LEGO Harry Potter setinin gerçekten çok iyi olmasından çok memnunuz.

Trenin kendisi, çok daha temsili tekerlekler ve şömine, kadranlar ve valfler dahil güzel bir iç detay seçkisi ile öncekilerden çok daha doğrudur. Araba da harika; hem yan hem de tavanı kaldırabilmenizi seviyoruz, bu da minifigürlerinizi oraya yerleştirmeyi çok kolaylaştırıyor.

LEGO Harry Potter Quidditch

Pek çok LEGOHarry Potter seti, oyundan daha çok sergileme ile ilgilidir, ancak bu mükemmel Quidditch her iki durumda da puanlar koyar. Bunun nedeni, oyuncu karakterlerinin Quaffle parçalarını gerçekten ateşleyebilmesi ve kalecinin onları üç hedef ağzından korumak için manevra yapabilmesidir.

Set ayrıca sırasıyla Gryffindor, Ravenclaw, Slytherin ve Hufflepuff'ı temsil eden dört kule ile birlikte gelir ve üstte altı minifigürden birine sığacak yer vardır. Hufflepuff kulesi de kullanılabilir bir skor tahtası görevi görüyor.