En İyi LEGO Kodlama Kitleri

LEGO robot oyuncak setleri, şirketin STEM çağının mevcut ve gelecek zorluklarına cevabıdır. Peki okullar ve evler için en iyi LEGO robot oyuncak seti hangisidir?

LEGO, orijinal formülü geliştirmek için çok şey yaptı ve şimdi eğitici, inşaat robotları geliştirme yarışına liderlik ediyor. LEGO robot oyuncak setleri, şirketin STEM çağının mevcut ve gelecek zorluklarına cevabıdır. Peki okullar ve evler için en iyi LEGO robot oyuncak seti hangisidir?

LEGO WeDo 2.0

WeDo robotik seti, çağda hedef kitlesini neredeyse geride bıraktı. 7-9 yaş arası çocuklar için tasarlanan orijinal set, okullarla açık işbirliği sayesinde çok sayıda iyileştirme ve bir revizyondan geçti. Son ürün, piyasadaki eğitim amaçlı en kapsamlı çocuk dostu LEGO robot oyuncağıdır.

Tuğlalar, LEGO'da öne çıkan şeydir ve şirket ona çok fazla robotik dayatmak istemedi. WeDo, bir dizi tuğlaya ek olarak sensörleri bir hub bilgisayar ve robotlara güç sağlamak için bir motorla paketler. Kurulum daha sonra sezgisel bir sürükle ve bırak görsel komut yazılımı tarafından kontrol edilir ve tüm eğlence burada başlar.

LEGO Boost

WeDo'nun aksine, Boost, LEGO robot oyuncak ailesine oldukça yeni bir ektir. Birçok yönden şirketin tüm bu yıllar boyunca kazandığı bilginin yüceltilmesidir. Boost, daha fazla tuğlayı paketler, bir ışık sensörüne, olağanüstü bir uygulamaya ve beş robota sahiptir.

Başlangıç ??olarak, Boost önerilen yaş sınırını artırdı. Biraz daha büyük çocukların zevk alabileceği ve meydan okuyabileceği seçenekler dizisi sayesinde şimdi 7-12 aralığındadır. Orijinal set, çok çeşitli teknik unsurlarla uyumlu 847 tuğla ile birlikte gelir. Toplamda 200'den fazla farklı element türü vardır. Pimler veya dişli çarklar gibi öğeler, WeDo'nun çok yönlülükle değiştirdiği bir karmaşıklık dokunuşu ekler.

LEGO Mindstorms

Mindstorms LEGO robot oyuncak seti, WeDo veya Boost'un iki katı fiyatlıdır. İlk iki set küçük çocuklar için tasarlanmışken Mindstorms Core seti 10+ etiketini taşıyor. Yaratımların karmaşıklığı konusunda hiçbir sınır olmaksızın en iyi şekilde kodlama yapıyor.

Boost'tan farklı olmayan Mindstorms, beş adet üretilebilir robot dizisine sahiptir (Track3r, Spik3r, R3ptor, Gripp3r ve Ev3storm). Bazı bileşenlerini kontrol edebildikleri için, LEGO Boost muadillerine göre sonsuz derecede karmaşıktırlar. Mindstorms, daha fazla sensör (ışık, 7 renkli, dokunma veya uzaktan kumanda), daha karmaşık mekanik parçalar ve bir çocuk uygun gördükçe kullanılabilecek üç motor içerir.