En Yeni LEGO Ideas The Globe Setiyle Dünyayı Dolaşın

En Yeni LEGO Ideas The Globe Setiyle Dünyayı Dolaşın

 

Kaşifler, maceraya hazırlıklı olun! LEGO Firması, hayranların dünyayı dolaşmak, yeni yerler keşfetmek ve yeni anılar oluşturmak gibi hayal güçlerini artttıracak LEGO Ideas The Globe'u ortaya çıkardı.

2585 ??parçalık set, dünyayı her an görüntüleyebilmeniz ve görebilmeniz için karanlıkta parıldayan kıtaların ve okyanusların basılı isimleriyle gerçekçi, özelleştirilebilir eski bir tuğladan yapılmış dünya küresini güzel bir şekilde açıklar. Ayrıca, set dönüşleri yapıldığında bu ölçüde bir LEGO küresi için bir ilk.

Set, hayranlar tarafından hayal edilen ve oylanan yeni düşünceleri alıp gerçeğe çeviren bir LEGO girişimi olan LEGO Ideas® platformunun bir parçası olarak oluşturuldu. Fransa merkezli LEGO hayranı Guillaume Roussel, Jules Verne'in hikayelerini baz alarak LEGO Ideas The Globe konseptini oluşturmakla görevliydi. Guillaume, tasarıma nasıl yaklaştığı hakkında, "Tasarıma yaklaşırken kendime 'yaratıcı, eğitici ve dünyanın çoğuna dokunan ne olabilir?' diye sordum ve cevap sadece 'dünyanın kendisi' oldu” dedi.

LEGO Firması Yetişkinler için Küresel Pazarlama Başkanı Federico Begher şunları ekledi: "Bu setin mükemmel yanı, hayranların biraz hayal gücü ile LEGO yapım parçaları aracılığıyla dünyayı keşfetmelerine yardım etmesidir. Küre, biraz macera arayan veya dünyamız hakkında bilgi öğrenmek isteyenler için seyahat hayallerinin ve özlemlerinin bir sembolüdür. Guillaume'nin seti hakkında araştırma yaparken, seyahat ve maceraya olan tutkusunu ve aynı zamanda her yerdeki bina hayranlarına ilham verme tutkusunu görebildik. Tasarımcılarımız da bu seti döndürmenin zorluğundan keyif aldılar.”