Ender 3 v2 hakkında

Ender 3 v2 hakkında

Bu 3d yazıcı Creality’nin Ender 3 versiyonlarının en sonuncusuna (ve muhtemelen en iyisine) getiriyor: Ender 3 V2.
Ender 3 Pro gibi, V2 de 220 x 220 x 250 mm baskı hacmine sahip ve ayrıca PLA, ABS, TPU ve PETG ile de baskı yapabiliyor.
Ancak, tüm yeni özelliklerin belki de en önemlisi olan temperli carborundum cam yatak gibi bazı önemli farklılıklar var. Bu, Ender 3 Pro’nun ayrılabilir manyetik ısıtmalı yatağından farklı hoş bir değişiklik, çünkü bu yataklar zamanla filaman kalıntısı biriktirmeye meyilliydi ve bu da çoğu zaman çirkin ilk katmanların oluşmasıyla sonuçlanıyordu.

Cam baskı yatağı alüminyum plaka üzerine kıskaçla monte ediliyor Genel malzeme yapışmasını iyileştirdiği söylenen bu düz yüzey, baskıları çok daha kolay çıkarmanıza izin verdiğini bizzat Nmosphere teknik ekip tarafından test edildi.
V2 ayrıca eski LCD karakter ekranı yerine süslü bir HD renkli ekrana sahiptir. Daha eski stil ekranlarda olduğu gibi, renkli ekranda yine de bir navigasyon tuşu kullanılarak gezinilir.

Ayrıca yükseltilmiş, 32-bit, kendi geliştirdiği, “sessiz” bir anakarta sahiptir. Creality, sessiz bir ortam veya evdeki bir sohbetle karşılaştırılabilecek yaklaşık 50 desibelde baskı yaptığı iddia ediliyor. Hızlı bir şekilde nozzle ve yatağı ısıtmak ve kullanıcıların 115 V veya 230 V güç voltajı arasında seçim yapmasına izin vermek için MeanWell marka bir güç kaynağına sahiptir.

Diğer bazı yükseltmeler ve ince ayarlar ile yazıcının tabanına yerleştirilmiş, yedek nozzle, tornavida, pense ve gibi şeyleri saklayabileceğiniz çekmecesini Nmosphere olarak biz çok beğendik, bir elektrik kesintisinden sonra bir baskıya devam etme yeteneği, bir XY ekseni gergisi de diğer hoş değişiklikler olmuş
Son olarak Creality, kayışların kullanım ömürlerini denemek ve uzatmak için X ve Y eksenine iki ayarlanabilir gergiye ek olarak, istenirse filamenti manuel olarak yüklemek için extruder kısmına bir vana başlığı eklemiş Yine de, bazı hoş değişikliklere rağmen, Ender 3 V2’nin temel teknik özellikleri orijinal Ender 3 ile aynı.

Satın almak için Robokids marketi ziyaret edebilirsiniz. https://www.robokids.com.tr/creality-ender-3-v2-3d-yazici