Eolim STEAMMIANS Kit İle Tanıştınız mı?

Eolim STEAMMIANS Kit, etkileşimli hikayeler aracılığıyla küçük çocuklara elektronik hakkında bilgi vermeye yardımcı olur

Dünya bu becerilere sahip insanlara daha da bağımlı hale geldiğinden, çocuklara bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik kavramlarını öğretmek son derece önemlidir. Bu hedefe ulaşmaya yardımcı olmak için Leyla Tawfik, Serena Cangiano ve Ethafa ekibi “STEAMMIANS” adını verdikleri bir dizi etkileşimli öğrenme çözümü geliştirdiler. Her biri elektronik alanında belirli bir alt kümeyi hedefliyor ve ilkleri olan “Eolim”, 9-11 yaş arası çocuklara çeşitli eylemleri gerçekleştirmek için belirli türdeki sensörleri nasıl kullanacakları konusunda rehberlik etmeye odaklanıyor.

 

Eolim, bir mikrofon, bir renk sensörü, iki LED ve yüzeyinde bir çift temas noktası ile donatıldığı için Arduino Nano 33 IoT için kalkan görevi gören büyük bir PCB'den oluşur. 3D baskılı kasa, kalkanın ve Nano 33 IoT'nin, diğer bileşenleri açıkta kalan birkaç GPIO pininden birine bağlamak için bir devre tahtasının yanına yerleştirilmesine olanak tanır.

Deneyimsel öğrenmeye odaklanma nedeniyle, eşlik eden uygulama, kullanıcıların bir devre oluşturmak için yönergeleri takip etmeleri talimatı verilen belirli “maceralara” gitmelerini sağlar. Programlama, blok tarzı bir arayüz (Scratch'e benzer) veya daha ileri düzey kullanıcılar için Arduino IDE aracılığıyla yapılabilir. Son olarak, veriler cihazdan okunabilir ve uygulama içinde görüntülenebilir.