İkinci El 3D Yazıcı Alınır Mı?

3D yazıcı pazarı her geçen gün büyüyor ancak katmanlı imalat endüstrisine girmenin bu riskli seçeneği uygulanabilir mi?

3D yazıcı pazarı her geçen gün büyüyor ancak katmanlı imalat endüstrisine girmenin bu riskli seçeneği uygulanabilir mi? Bu yazıda satın almanın sizin için doğru seçim olup olmadığını öğrenin.

3D baskı dünyasına giren, sayıları giderek artan birey ve şirketlere katılmak pahalı bir mesele olabilir. Pek çok endüstri adı, masaüstü yazıcıları oldukça pahalıdır. Tabii ki, orada çok sayıda ekonomik 3D yazıcı var, peki ya ikinci el makineler? Çoğu yazıcının onarılabilir doğası ile birleşen 3D yazıcı pazarı, iyi bilinen ve iyi test edilmiş yazıcılardan bir seçkiyi indirimli bir fiyata sunarak, büyüyen bir kullanılmış pazarın yüzeye çıkmasına neden oldu.

İkinci El 3D Yazıcı Satın Alma

Avantajları

Aşağıda, kullanılmış bir 3D printer satın almanın bazı artı noktaları bulunmaktadır;

Maliyet: Her ne kadar kısa olursa olsun, halihazırda bazı eylemler görmüş bir yazıcı, her zaman yeni modelden daha ucuz bir seçenek olacaktır.

Daha düşük fiyata daha yüksek kalite: Kullanılırken yenisiyle karşılaştırıldığında aynı bütçeyle daha yüksek kaliteli bir makine elde etme olasılığınız daha yüksektir.

Geri dönüşüm: Halihazırda var olan kaynakları yeniden kullanacağınız ve eski parçalara yeni bir amaç vereceğiniz gerçeği, kullanılmış bir 3D yazıcı satın almak için bir başka büyük teşviktir.

Dezavantajları

İkinci el satın almanın bazı dezavantajları şunlardır;

Güvenilmez kaynaklardan satın alma: Pek çok satıcı, kullanılmış 3D yazıcılar sundu, ancak buna bağlı büyük bir bilinmeyen var. Makinenin çalışır durumda olma garantisi yoktur ve muhtemelen siz de satın almadan önce yazıcının çalıştığını göremezsiniz.

Aşınma ve yıpranma: Ödeme yapıp baskı girişimine başlayıncaya kadar ortaya çıkmayabilecek sorunlar var. Sorunlar, yeni bir nozüle ihtiyaç duymak kadar basitten tüm anakartın değiştirilmesine kadar değişebilir, bu nedenle ürünün yaşını aklınızda bulundurun.

Satış sonrası hizmet yok: Teknik sorunlarla veya hatta ek bir yenileme hizmetiyle ilgili hiçbir yardım sunmayan bir satıcı, üçüncü taraf bir satıcı olabilir ve bu, sorunları orijinal kaynaklarına kadar izlemeye çalışırken sonsuz sorunlara neden olabilir. Bu durumda kullanıcılar, sahip olduklarının ilk birkaç ayında kaç yedek parçanın satın alınması gerektiğini bilmeden eski bir makineye razı olurlar.

Gönderim sorunları: Satıcılar, yazıcının boyutu veya bileşenlerinin kırılgan yapısı nedeniyle gönderim teklifinde bulunmayabilir. Ayrıca yazıcıya zarar veren veya taşıma sırasında kaybeden kötü bir hizmet sunabilirler.