Kubo Robot ile Kodlama Öğreniyorum

Kubo Robot ile Kodlama Öğreniyorum

KUBO'yu sınıfta bilgi işlem için uygulamalı öğrenme aracınız olarak eklemeye karar verdiniz, peki sonraki adımlar nelerdir?

 

KUBO ve TagTiles®'ı sınıfta uygulamadan önce nasıl kullanacağınızı keşfetmek için zamanınız olduğundan emin olmak önemlidir. Bu makale, bu yeni araca nasıl yaklaşılacağı ve nasıl çalıştığını keşfedip öğreneceği hakkındadır.

 

Adım 1 – İçeriği keşfedin

KUBO kafa ve gövde

Şarj kablosu

Harita ve Boş Harita

TagTiles Seçimi

Yapboz haritası, KUBO'nun devam etmesi için haritayı oluşturmak üzere bağlanır. Bu, öğrencilerin, oluşturulan programların KUBO'yu bir konumdan diğerine hareket ettirmesine izin vermek için görsel bir boyuta sahip olmalarını sağlar ve programa bir anlam kazandırır.

 

Adım 2 – TagTiles ne anlama geliyor?

 

Kutunun içinde bir dizi TagTile vardır ve bunları anlamak, kullanımlarını sınıfta etkili bir şekilde uygulamanın anahtarıdır.

 

KUBO'yu farklı yönlerde hareket edecek şekilde programlamak için herhangi bir sıraya yerleştirilebilir.

 

İleri

sola

sağa

TagTiles, KUBO'nun izleyeceği bir rota oluşturmak için doğrudan matın üzerine yerleştirilebilir. Bu örnekte KUBO, başlangıç konumundan fırının önüne kadar haritalanmış bir rotaya sahiptir.

 

 

 

 

 

Adım 3 – Bilgi İşlem Terimlerini Etkili Bir Şekilde Kullanmak

Sözlük

KUBO gibi bir bilgisayar aracı kullanırken, öğrenmenin uygulamalı yaklaşımla gerçekleştiğinden emin olmak için doğru terminolojiyi kullanmak çok önemlidir.

 

Öğrenci programları oluştururken ve çalıştırırken, öğrencilerin kavramları KUBO uygulamasıyla ilişkilendirmesi için terimlerin doğru ve tutarlı bir şekilde kullanıldığından emin olun.

 

algoritma

Algoritma, kesin bir sırayla adım adım talimatlar olarak haritalanan planlı programdır.

KUBO ile, talimatların çizimlerini kullanarak programı bir algoritma olarak planlayabilir veya talimatları bir liste halinde yazabilirsiniz.

programı

Program, çalışan bir program olarak oluşturulmuş bir algoritmadır.

KUBO'da TagTiles'ı bağladığınızda bir program yaratırsınız.

Döngü

Döngü, tekrarlanan bir eylemdir.

KUBO'da, talimatları tekrarlamak için TagTiles döngüsünü kullanabilirsiniz.

Sıra

Talimatların sırası, programın yapması beklenen şeyi yapmasını sağlamak için önemlidir.

KUBO'da, bir konumdan diğerine gitmek için haritayı kullandığınızda, rota oraya başarılı bir şekilde ulaşmak için olması gereken bir sıralamadır.

hata ayıklama

Bir şey beklendiği gibi çalışmadığında, hata ayıklama, hatayı bulma ve düzeltme işlemidir.

KUBO'da, doğru rotada veya istenen harekette hareket etmiyorsa, bireysel talimatlara bakmak ve düzeltmek için hatayı çözmek hata ayıklamadır.