Lego 51515 Mindstorms Robot Mucidi

LEGO Robot kitleri, robotik ve STEM eğitici oyuncaklarla ilgilenenlerin becerilerini tanıtır ve güçlendirir. Eğitimciler, öğrencilere kodlama, robotik, elektronik ve bina becerileri dahil olmak üzere STEM ile ilgili konuları öğretmek için robot kitlerini kullanır. Ancak ebeveynler evde robot kitleri ile çocuklarına olan ilgiyi güçlendirebilir.

 

Çocuklarınızı eğlenirken eğitmek için en iyi programlanabilir robot kitlerinin kısa bir listesini oluşturduk. Ebeveynlerin çocukları için en uygun oyuncağı seçmelerine yardımcı olmak için en iyi LEGO robot kitini oluşturan özellikleri ve özellikleri ekledik.

 

Çocuklar İçin En İyi Robot Kiti

LEGO Mindstorms Robot Mucit Yapı Seti 51515, orta ve lise öğrencilerinin STEM konularına ilgisini teşvik eden en iyi LEGO Robot kiti için editörümüzün seçimidir. 2013'teki LEGO Mindstorms EV3'ten bu yana en yeni ve güncel Mindstorms kitidir ve evde eğlence için tasarlanmıştır. Robot, yürüyebilen, dart atabilen, etrafta dolaşabilen ve basketbol oynayabilen beş farklı robot olarak yapılandırılır.

 

Önerilen Yaş: 10 yaş ve üstü

 

Parça Sayısı: 949

 

Zorluk Seviyesi ve Kullanım Kolaylığı

LEGO Mindstorms Robot Inventor uygulaması, robot tasarımlarını hayata geçirirken erkek ve kız çocukların zihinlerini harekete geçirmek için 50'den fazla aktivite içerir. Neredeyse 1000 parçalık sette dört motor, bir mesafe sensörü, bir ışık sensörü ve yeni akıllı Hub bulunur.

 

Büyük bir 11 x 19 taban çerçevesi dahil olmak üzere çeşitli teknik çerçeveler, robotların inşasını kolaylaştırır. Renk ve mesafe sensörleri gibi bileşenlerin şekli ve bağlantı noktaları, robotla oluşturmak ve robota kurmak önceki EV3 modeline göre daha kolaydır. Kabloların uzunluk olarak sabitlendiğine dikkat edin.

 

Scratch tabanlı LEGO Mindstorms uygulaması, robotlara bağlanmak için tamamlanmış programlarla şık ve moderndir. Sürükle ve bırak arayüzü, çocukları stok programlarıyla oynadıktan sonra özelleştirmeye motive eder. Herhangi bir beceri seviyesindeki çocuklar, inşa etme ve kodlamanın birleşiminden keyif alacaklardır. Adım adım talimatları tercih eden çocuklar, özelleştirilmiş kodlama için ipucu baloncuklarını takip etmekte zorlanabilirler. Ancak, sürükle ve bırak ekranının takip edilmesi kolaydır