LEGO CİTY YENİ TASARLADIĞI YOL ZEMİNLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

LEGO CİTY YENİ TASARLADIĞI YOL ZEMİNLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

LEGO City’nin bu yıl piyasaya sürdüğü LEGO City setlerindeki yeni LEGO City yol zeminleri, bütün yeni çıkan sistemlerde olduğu gibi bir miktar tartışma konusu olmuştur. Bu yol zeminlerini beğenenler kadar eski taban plakası bazlı sistem ile çalışmayı seven kullanıcılar için büyük değişiklik getirdiği için eleştiriler de gelmiştir.  

Bu nedenle LEGO City ekibi yapılan bu değişikliğin nedenleri ile ilgili bir açıklama yapmayı uygun gördüler.  Konu ile ilgili açıklamayı ana hatları ile ele alacak olursak;

2021 yılında satışa çıkan yeni LEGO City yol zeminlerinin pek çok farklı avantajı vardır. Bu nedenle yeni dizayn edilen yol zeminleri LEGO şehrinde önemli bir rol oynamaktadır. Yapıların birleştirilebilir yapıda olması nedeniyle, daha fazla yaratıcılık ve LEGO şehrinizi farklı alternatiflerde oluşturmanıza imkân tanır. Yeni tasarlanan yol zeminlerinin daha ilginç bir yapım deneyimi sunduğuna inanmamızın sebebi, zeminlerin pek çok farklı formlarda tekrar tekrar yeniden inşa edilmesini ve zeminlerin LEGO City’nin farklı binaları ile çok daha sağlam bir şekilde bağlanmasına olanak tanımasıdır.

 

Gerek şimdi ve gerekse gelecekte, LEGO City’nin mevcut portföyündeki yol zeminleri ile bağlanabilen ürünlere bir veya daha çok yol zemini ekleme imkânımız vardır.  Bu ekleme özelliği, yol zeminlerinin bir önceki versiyonunda bulunan bir özellik değildi. LEGO şehirlerini inşa edebilmek için setin haricinde farklı bir yol zemini seti almalarına ihtiyaç kalmaması nedeniyle bunun çocuklar için son derece büyük bir avantaj olduğunu düşünüyoruz. Bunun AFOL grubu (yetişkin LEGO hayranları) için de oldukça radikal bir değişiklik olarak kabul edildiğini görüyoruz; fakat uzun vadeli düşünürsek yeni piyasaya sürülen yol zemininin çok daha da etkileyici yapılar ortaya çıkarmaya ve daha fazla yaratıcılığa izin verdiğine inanıyoruz.

 

LEGO City yapım setlerinin her geçen yıl daha fazla çocuğa sunduğu muhteşem oyun deneyimine yeni bakış açıları katan ve aynı zamanda LEGO’nun tamamıyla yapım odaklı tarzına daha sadık olarak yeni bir yapım bileşeni geliştirmiş olmak bizim için büyük önem taşımaktadır.