LEGO CLASSIC İLE YARATICI OYUNLAR

LEGO CLASSIC İLE YARATICI OYUNLAR

LEGO 2020 yılında sadece klasik LEGO tuğlalarından oluşan ve başka bir model içermeyen setleri LEGO CLASSIC adı altında piyasaya çıkardı. Bu setler tamamen meraklılarının hayal gücüne kalmış ve hiçbir yönlendirme olmadan kendi modellerini oluşturma imkanı sunan yapım setleridir.

LEGO Classic, Lego’nun ikonik temel tuğlalarını ve alternatif birkaç modelle temel parçaları içeren setlerin bulunduğu LEGO Creator serisine ait bir yan üründür. Ancak bunun yanında LEGO Creator Expert Builder gibi daha önce üretilen ve eski LEGO severlere yönelik binlerce LEGO tuğlasından oluşan devasa modeller de içerir. Bu, sadece temel tuğlalardan oluşan LEGO setini almak isteyenler için piyasaya sunulmuştur. Başlangıç aşamasında ne yapmak istedikleri konusunda emin olmayanlar için biraz kafa karıştırıcı olabilir.

LEGO Group’un son dönemde basit LEGO setleri çıkarmamayı tercih ettiği düşünülmüştür. Bu durum elbette ki doğru bir saptama değil, ancak son dönemde lisanslı ve belli temaların ürünleri daha fazla dikkat çektiği için, LEGO Classic’in sıradan setleri biraz gölgede kaldı denilebilir.  Ayrıca LEGO Creator serisi kendi içinde çok farklı setlerden oluştuğu için basit tuğla seti fazla dikkat çekmeyi başaramamıştır.  Bun nedenle gerek yaratıcı oyunlar oynamak gerekse yapım setlerini zenginleştirmek isteyen birinin sadece basit tuğlalardan oluşan bir kutu almak istediğinde bunu nasıl tarif edeceği konusundaki karmaşıklığı ortadan kaldırmak için LEGO Classic piyasaya sürüldü

LEGO Classic serisinin tamamında temel LEGO tuğlalarını içeren altı adet set vardır; tuğlalar, levhalar, eğimler, tekerlekler, kemerler, pencereler ve kapılar bunların başlıcaları olarak sayılabilir.  LEGO Classic’in tüm hedefi, en temel LEGO parçaları ile yaratıcılığı kolaylaştırmaktır. LEGO Classic setlerinde karmaşık olan tek şey renklerdir. Renk seçiminde gökkuşağının yedi rengi de kullanılmıştır. Renk çeşitliliği, en temel parçalarla bile ilginç ve güzel modeller ortaya çıkarmak için size birçok seçenek sunar.

 

LEGO Classic setleri kullanıcıların tamamen hayal gücüne hitap eder ve özgürce yapım becerilerini geliştirmek için üretilmiştir. Ancak bazı hazır modeller size ilham verebilir ve nereden başlamanız gerektiği konusunda yardımcı olabilir. Adım adım talimatlar kitapçığın içinde bulunurken, daha ayrıntılı tarifleri resmi LEGO Classic web sitesinde çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.