Lego Education Nedir? Çocuklar İçin Faydalı Mıdır?

Lego Education Nedir? Çocuklar İçin Faydalı Mıdır?

 

Lego Education, öğrencilerin dünyada yer alan çeşitli öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmalarını sağlayan uygulamalı bir öğrenme yaklaşımının temellerini barındırmaktadır. Lego öğrencileri, sorunları yaratıcı bir şekilde çözmek ve başkalarıyla çalışma ve eleştirel düşünme konusunda başarılı olmak için Lego tuğlalarını ve dijital araçlarını kullanır. Bu şekilde çalışarak, temel müfredat kavramlarına ilişkin bilgileri muhafaza etme anlayışlarını ve becerilerini geliştirirler ve bu nedenle okulda ve önemli sınavlarda başarılı olurlar. 35 yılı aşkın bir süredir Lego Education, derslere sınıfta hayat veren ve öğrenmeyi eğlenceli ve etkili hale getiren eğlenceli öğrenme deneyimleri sunmak için öğretmenler ve eğitim uzmanlarıyla birlikte performans sergilemektedir.

Lego Spike nedir ve faydaları nelerdir?

 

Lego Education Spike çözümleri cinsiyeti, öğrenim düzeyi veya yaşı ne olursa olsun her öğrenci düşünülerek tasarlanmıştır. Uygulamalı öğrenme, öğrenci güvenini oluşturmanın en iyi yoludur; bu, öğrencilerin yeni şeyler deneme ve ilk denemede başarılı olamasalar bile denemeye devam etme olasılıklarının daha yüksek olacağı anlamına gelir.

Ortaokul, kızların genellikle STEAM konularına daha az ilgi gösterdiğini gördüğümüz bir dönemdir. Bu nedenle ortaokul öğrencileri için Lego Education spike Prime'ı, tuğlaların boyutundan bileşenlerin sayısına ve tasarlanan renklere kadar her şeyi göz önünde bulundurarak yaratılmıştır. Denemek, test etmek ve güvenlerini geliştirmek için mutlaka STEAM meraklısı olmayan çocuklar düşünülmüştür. Ayrıca, temaların tüm öğrenciler için ilgi çekici ve alakalı olmasını sağlamak için ders planlarımız aracılığıyla öğrencilere sunduğumuz deneyimleri ve zorlukları dikkate alınmaktadır.

FIRST LEGO League, STEM/STEAM'de çeşitliliği ve katılımı teşvik etmenin bir başka harika yoludur. Katılımcılar sadece sezon temasında potansiyel kariyer yollarına maruz kalmıyor, aynı zamanda küresel robotik programı aynı zamanda farklı geçmişlere, dillere ve ilgi alanlarına sahip öğrencileri bir araya getirerek saygıyı ve farklılıklarımızı nasıl kucaklayacaklarını öğretiyor. Hatta tüm kız takımlarının katıldığını görüyoruz, bu da STEAM'in herkes için olduğunu göstermeye yardımcı oluyor. Doğal olarak lego education ve lego spike ile çocuklar küçük yaşlarda dünyaya daha farklı bir pencereden bakma imkanına sahip olmaktadır.