LEGO EDUCATİON WEDO 2.0 EĞİTİM SETİ

LEGO EDUCATİON WEDO 2.0 EĞİTİM SETİ

 

LEGO Educaiton WeDo 2.0 Temel set çocukların kodlamayı çok daha verimli bir şekilde öğrenmelerini ve programlama eğitimlerine giriş yapmasını sağlıyor. Son dönemlerdeki kodlama ile ilgili gelişmelerde çocukların erken yaşta bu alanda kendilerini geliştirmesini önemi sık sık vurgulanıyor. Aynı zamanda eğlenceyi de kapsayan bir eğitim aracı olan WeDo 2.0 çocukları kodlamaya giriş yapması için mükemmel bir oyun arkadaşı olarak kabul ediliyor.

 

Öğrenmesi son derece basit ve kolay olan setin çocuklar üzerindeki olumlu etkileri rahatlıkla gözlemlenebiliyor.  Bu set çocukların mantıksal gelişimini de olumlu yönde etkileyerek programlama ile neler üretebileceklerini göstermektedir.

LEGO Education WeDo 2.0 Temel Set içerisinde 4 adet ürün bulunmaktadır. Öncelikle 1 adet akıllı tuğla bulunan sette 1adet motor, 1 adet hareket sensörü, 1 adet de eğitim sensörü bulunmaktadır.  . 280 parçadan oluşan içeriğindeki parçalar ile çocukların robotik kodlamaya giriş yapması ve temel bilgileri edinmesi kolaylaşıyor.

 

Okul öncesi, anaokulu ve ilkokul çocuklarının rahatlıkla kullanabileceği LEGO Education WeDo 2.0 temel kodlama seti, aynı zamanda çocukların öğrenmeye olan merakını güçlendiriyor ve minik zekaların bilimsel ve teknolojik alanlara yönlendirilmesine imkan sağlıyor. Temel seviyedeki eğitimin verilmesini amaçlayan set sayesinde, mühendislik gerektiren ve gerçek yaşamda karşılaşılan projelerin pratikte nasıl ortaya çıktığını çocukların görerek öğrenmeleri kolaylaşıyor. Aynı zamanda öğrenirken meydana gelen hataların da çözüm yollarını gösteren set ile çocuklar çok küçük yaştan itibaren hataların düzeltilmesi konusunda tecrübe sahibi olabiliyor.  Bu şekilde de miniklerin pratik ve teknik zekâsı da gelişerek gelecekteki ilgi alanlarını güçlü bir şekilde etkileyebiliyor. Çocukların öğrenmeye daha istekli ve açık hale gelmeleri sağlanıyor.

Kız ya da erkek çocuğu olması fark etmeksizin gelişim çağındaki her çocuğa hediye edilebilecek LEGO Education WeDo 2.0 temel set aracılığı ile miniklere robotik kodlama öğretmek artık çok kolaylaştı. Son derece kısa sürede ve eğlenceli bir ortamda programlamaya eğitimine giriş yapan çocuklar daha üst seviye için tasarlanmış eğitici oyuncaklara geçerek bilgilerini rahatlıkla arttırabilirler.  Bu şekilde okuldaki başarıları da bu durumdan olumlu yönde etkilenerek artış gösterebilir.