LEGO Education WeDo 2.0 nedir?

LEGO Education WeDo 2.0 nedir?

 

LEGO Education WeDo 2.0, robot tabanlı bir öğrenme sistemi aracılığıyla sınıfta bilim uygulamaları geliştiren, uygulamalı, temel bir bilim çözümüdür. Benzersiz çözüm, her öğrencinin çevrelerindeki dünyayı keşfetme arzusuna ilham veren LEGO® tuğlasını, sınıf dostu yazılımı, ilgi çekici ve standartlara dayalı projeleri birleştirir.

WeDo 2.0 ile öğrenciler, projeler oluştururken, programlarken ve değiştirirken bilimsel keşiflerini keşfedecek, yaratacak ve paylaşacaklar. İşbirliği yaptıkça bilim, mühendislik, teknoloji ve kodlama ile derinden ilgilenirler ve deney ve araştırma sevgisini ateşlerler. Öğretmenler eğitim, müfredat ve yerleşik değerlendirme yoluyla destek alır.

Sonuç – öğrencilerin soru sorma, sorunları tanımlama ve bilimsel keşifleri ellerine alarak kendi çözümlerini tasarlama konusunda özgüvenlerini geliştiren bir kaynak

WeDo 2.0 Bluetooth Düşük Enerji

Windows 10 "Fall Creators Update" ve Bluetooth bağlantı sorunları:

Microsoft Windows 10 için yeni yayınlanan "Fall Creators Update" ile WeDo 2.0 ile Bluetooth bağlantı sorunları yaşadık. Microsoft, Windows güncellemesinin bir parçası olarak 16 Aralık'ta bu sorun için bir düzeltme sunacak. Sorun çözülene kadar Windows 10'u "Fall Creators Update"e güncellememenizi öneririz.

Cihazımın desteklenip desteklenmediğini nasıl anlarım?

Lütfen Sistem Gereksinimlerine bakın.

 

Cihazımda Bluetooth düşük enerjili entegre olup olmadığını nasıl anlarım?

Lütfen cihazınız için üreticinin web sitesine bakın. Bazı üreticiler bu teknolojiyi Bluetooth 4.0 veya Bluetooth Smart olarak adlandırabilir.

 

Windows 7 için neden belirli bir Bluetooth düşük enerjili dongle'a ihtiyacım var?

Çok az sayıda Windows 7 cihazı tümleşik BLE teknolojisine sahiptir. Müşteri tabanımızın büyük bir bölümünü oluşturan Windows 7 müşterilerimizin mümkün olan en iyi WeDo 2.0 deneyimine sahip olmalarını sağlamak için, yazılımı belirli, hazır bir BLE dongle - Bluegiga BLED112 Bluetooth için optimize etmeyi seçtik. Akıllı Dongle.

 

BLED112 dongle'ı nereden satın alabilirim?

İkamet ettiğiniz ülkeye bağlı olarak, BLED112 dongle çeşitli çevrimiçi mağazalarda mevcuttur.

Windows 8.1/10 veya Mac OSX bilgisayarımda entegre Bluetooth düşük enerji teknolojisi yok. Herhangi bir harici BLE dongle kullanabilir miyim?

Yapabilirsiniz, ancak bu işletim sistemleriyle başarılı Bluetooth eşleştirmesini garanti edemeyiz.Android tabletim Bluetooth düşük enerji özelliğine sahiptir ancak önerilen tabletler listesine dahil değildir. Ne yapmalıyım?

 

Bugün piyasada bulunan çok sayıda Android tablet nedeniyle, her birini test etmemiz mümkün değil. Tabletiniz Sistem Gereksinimlerimizi karşılıyorsa, garanti edemesek de cihazınızın WeDo 2.0 ile çalışması mümkündür.