LEGO Firması, Uzun Vadeli Büyümeyi Desteklemek İçin Vietnam'da Yeni Fabrika Kurma Planlarını Duyurdu

LEGO Firması, Uzun Vadeli Büyümeyi Desteklemek İçin Vietnam'da Yeni Fabrika Kurma Planlarını Duyurdu

LEGO Firması bugün Vietnam'da yeni bir fabrika yapmak için Vietnam Singapore Industrial Park Joint Venture Company Limited (VSIP) ile bir Mutabakat anlaşması imzaladı. Tesisin şirketin ilk karbon nötr fabrikası olması düşünülüyor ve güneş enerjisi üretimine yönelik yatırımları içerecek.

LEGO Firması, Ho Chi Minh City'den yaklaşık 50 km uzaklıktaki BinhDuongProvince'deki 44 hektarlık alana 1 milyar ABD dolarından fazla yatırım yapacak ve önümüzdeki 15 yıl içinde 4.000'e kadar istihdam oluşturacak.

İnşaatın 2022'nin ikinci yarısında başlaması ve üretimin 2024'te başlaması düşünülüyor.

Yeni fabrika, LEGO Firmasının altıncı üretim tesisi ve Asya'da ikinci olacak. Şirketin önümüzdeki yıllarda daha fazla çocuğa oyun deneyimleri sunmaya devam edebilmesi için bölgede uzun vadeli ek büyümeyi desteklemek üzere inşa ediliyor. LEGO Firması, 2019'dan beri bölgede yıllık çift haneli büyüme elde etti.

Yeni site, LEGO Firmasının fabrikaları ana pazarlarına yakın konumlandıran küresel tedarik zinciri ağını büyütüyor. Bu, yerel tüketici talebindeki değişimlere hızlı yanıt verme esnekliği sağlar, tedarik zincirini kısaltır ve uzun mesafelere nakliyenin çevresel etkisini düşürür.

Operasyon Direktörü Carsten Rasmussen şunları söyledi: “Vietnam hükümetinin ilk karbon nötr fabrikamızı kurma hedefimize ulaşmamıza yardım etmedeki desteği için çok minnettarız. Yenilenebilir enerji üretim altyapısının genişletilmesine yatırım yapma planları ve yüksek kaliteli yatırımlar yapmak isteyen yabancı şirketlerle iş birliğine dayalı bir yaklaşım, burayı inşa etme kararımızdaki faktörlerden biriydi.

“Bu yatırım, LEGO oyununun gücünü gelecek nesil çocuklara taşımamıza yardım edecek. Yarının inşaatçılarına ilham vermek ve onları geliştirmek temel amacımız ve bunu mümkün olan en sürdürülebilir şekilde hareket ederek yapmamız çok önemli.

"Ayrıca bölgeye doğrudan binlerce iş sağlayacak ve yerel işletmeleri ve toplulukları dolaylı olarak destekleyecek bu son teknoloji fabrikayı inşa etmek için VSIP ile ortaklık kurmayı heyecanla bekliyoruz."

VSIP Genel Müdürü Bay Nguyen Phu Thinh şunları söyledi: “LEGO Firması ile bu önemli yatırımda iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz ve Binh Duong Eyaletinde Vietnam Singapur Endüstri Parkı III'ü seçmelerinden onur duyuyoruz. Uluslararası şirketlere uzun vadeli çekici kalkınma fırsatları yaratmak için yüksek kaliteli yatırımlar ve sürdürülebilir çözümler sunmayı taahhüt ediyoruz.”