Lego Firmasının Büyüme Çalışmaları

Lego Firmasının Büyüme Çalışmaları

Lego Firması uzun vadeli büyümek için Çin’in Jiaxing kentindeki fabrikasında üretim kapasitesini arttırıyor.

Şanghay, 4 Ocak 2022: LEGO Firması bugün, Çin ve Asya'daki uzun vadeli büyümeyi karşılamak için ek kapasite yaratarak Çin'in Jiaxing şehrinde bulunan fabrikasını büyüteceğini açıkladı.

LEGO Firması Operasyon Direktörü Carsten Rasmussen şunları söyledi: “Son yıllarda Asya'da ve özellikle Çin'de eğlenceli, yaratıcı, kaliteli ve güvenli LEGO oyun deneyimlerine yönelik güçlü istek gördük. Daha fazla çocuğu ve hayranı memnun edebilmemiz için Jiaxing fabrikamızda üretim kapasitesini büyütmeye ve yeni malzemelere yatırım yapıyoruz.”

Jiaxing fabrikasında güncel 1.200 kişi çalışıyor. Büyütme, mevcut alana 42.000 metrekarelik yerleşik bir bölüm ekleyecek ve potansiyel üretim kapasitesini ciddi bir ölçüde artıracak yeni bir otomatik yüksek raf deposu, kalıplama tesisi ve LEGO ögelerini işlemek için binayı içerecek.

Bu büyütme çalışmaları başladı ve 2024 yılında tamamlanıp işleme konulması bekleniyor.

Son yıllarda LEGO Firması, LEGO oyununun yararlarını daha fazla çocuğa getirmek için Çin'deki işini kurmaya yatırım yaptı. Geçen ay Jiaxing kenti yakınlarındaki Haining'de 300. LEGO mağazasının açılışını kutladı.

Asia Manufacturing Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Richard Wong şunları söyledi: “Jiaxing'deki fabrikamızı büyütme çalışmalarının başlamasından dolayı çok heyecanlıyız. 2016 yılında fabrikayı açtığımızdan bu yana, oldukça yetenekli ve motive bir işgücü ile dünya standartlarında bir üretim tesisi kurduk. Bu yatırım, Çin ve Asya'daki LEGO oyuncaklarına yönelik gelen güçlü talebi karşılamaya ve yarının inşaatçılarına ilham vermeye ve geliştirmeyi sürdürmemize yardımcı olacak."

Jiaxing fabrikası, LEGO parçalarının kalıplanması, parça işleme ve dekorasyon ve LEGO kutularının paketlenmesi dahil olmak üzere LEGO ürünlerinin üretiminin ve paketlenmesinin tüm kesimlerini içinde bulundurur.