Lego Friends İle Tanıştınız mı?

LEGO FRİENDS

Lego Friends, çok önceden piyasaya sürülen çocuklara hitap eden bir oyuncak modelidir. Kalitesi ve çocuklara uygunluğu ile çokça talep edilmesiyle, üretimi de artmış ve piyasaya sürülmeye devam etmiştir. En az 4 ile 12 yaşındaki çocuklar için eğlenceli ve oynaması oldukça zevkli bir oyuncaktır. Hem yaratıcı olması ile hem de öğrenmeyi sağlaması ile bu oyuncak herkes tarafından sevilmektedir. LEGO’nun bu modelini daha çok çocuklar tarafından kullanılsa da aynı şekilde diğer LEGO modellerinde olduğu gibi genç ve yetişkinlerin de olduğu bir kitleye sahiptir.

 

Özellikle kız çocukları tarafından tercih edilse de erkek çocukları içinde uygundur, erkek çocukları da aynı şekilde severek oynayabilmektedir. Her iki taraf için uygun olan ve geniş bir yaş aralığına hitap eden LEGO Friends rengarenk parçaları ve dikkat çekiciliği ile lego severleri cezbeder. Diğer lego modellerinden biraz daha farklı konsepti ve parçaları bulunması LEGO Friends’i diğer çeşitlerden farklı kılmaktadır. Bu farklılık en çok tercih edilen LEGO modellerinden biri olarak kendine yer edinmesini sağalar.

 

Lego Friends Parçaları ve Karakterleri

LEGO Friends karakterlerinin hepsi kendilerine özgü karakter biçimlerine sahiptirler ve bu karakterler birbirilerinden farklı özellikler taşıdığından ötürü neredeyse her çocuğa hitap ederek empati kurabilmelerine olanak sağalar. Bu sebeple LEGO Friends ile oynayan çocuk kendini, kendisi ile yakın bulduğu karakter yerine koyarak oynayabilmektedir. Kendisini karakter yerine koyarak hayal gücünün istediği şekilde oynayabilmek çocuklar için çok eğlenceli bir aktivite olur.

 

Lego Friends’te bulunan karakterlerin hepsinin ortak noktası ise iyi huylu ve dost canlısı olmalarıdır. Hem erkek hem kız karakterler bulundurmasıyla hem erkeklere hem kızlara hitap eder. Karakterler; Veteriner Dr. Donna Sevimli fakat biraz şapşal olan Julian, Andrea’nın küçük ve zeki kardeşi Liz, ailesine ait olan çiftlikte çalışan Savanannah, Havalı Ethan ve Stephanie, Mia, Emma şeklinde sıralanmaktadır. Söz konusu olan tüm bu karakterlerin farklı becerileri, yetenekleri ve farklı ilgi alanları vardır. Farklı tarzlardaki meslek, yetenek ve becerileri tanıma fırsatı bulan çocuk kendi ilgi alanlarını da keşfedebilmektedir.