Lego Friends On yıllık dostluklarını ve Geleceğin Yaratıcıları Kutluyor

Lego Friends On yıllık dostluklarını ve Geleceğin Yaratıcıları Kutluyor

Billund, Danimarka, 1 Ocak 2022: LEGO Firması, temanın unutulması zor dönüm noktalarından bazılarına nostaljik bir bakış atarken, hayranlarını LEGO Friends'in on yılını kutlamaya çağırıyor. 10. yıldönümünü kutlamak için LEGO Firması, Dünyanın çoğu yerinde tanınan Friends serisine eklemek için 1 Ocak'ta yedi yeni setin yanı sıra özel bir yeni kutlama seti – Friendship Treehouse (41703) – piyasaya sürüyor.

LEGO Friends dünyası, 2012'deki lansmanından bu yana çocukları, yaratıcı meraklarını ve özgüvenlerini arttırırken, arkadaşlığın yönlerini ve değerlerini keşfedebilecekleri gerçekçi oyun dünyalarında geçen sayısız maceraya götürdü.

LEGO Firması Tasarım Direktörü Rosario Costa, "LEGO Friends, en beğenilen serilerimizden biridir ve yoğun dört yıllık antropolojik araştırmanın bir sonucudur" dedi. Dünya çapında binlerce kız çocuğu ve ebeveynleri, bir LEGO teklifinde daha gerçekçi ayrıntılar, aksesuarlar, hayvan besleme, dostluk, iç mekân inşa etme ve rol yapma fırsatları arzusunu doğrulayan yoğun araştırmalara katıldı. En başından beri odak noktası, daha fazla insanı LEGO oyununa davet etmeye yardımcı olacak sağlıklı, uzun vadeli sürdürülebilir bir iş için sağlam bir temel yapmaktı ve bunu başarıyla başardığımızı söylemekten inanılmaz onur duyuyorum.

Temanın sürekli yenilenmesi ve gelişmesi, LEGO Friends'in başarısının temel itici güçleri olmuştur ve şu anda on yıl boyunca alakalı kalmasına yardımcı olmuştur. İlk başta gerçekçi rol yapma, yaratıcılık ve LEGO yapımının temel değerlerine sahip son derece ayrıntılı, karakter tabanlı bir dünya arzusunu yerine getirmek için yola koyuldu. Sonda ise, tema, klasik LEGO minifigürüyle aynı ölçekte tasarlanmış ancak daha önce görülenden daha ayrıntılı ve gerçekçi olan yeni bir karakter türü olan "mini bebek"i tanıttı. 'LEGO Friends'in 10. yıl dönümünü kutlamak sadece büyük bir başarı değil, aynı zamanda mini bebeğin yıldönümünü kutlamak ve onu LEGO Firması için bir marka sembolü olarak kabul etmek oldukça heyecan verici', Yaratıcı Lider, Tasarım Direktörü, Fenella Blaize Yardım Kuruluşu, LEGO Grubu.

Friends deneyimi, bir animasyon TV dizisinin (Friends of Heartlake City, Friends: The Power of Friendship and Friends: Girls on amission) yanı sıra kitaplar, video oyunları, bir LEGO Friends dergisi ve LEGOLAND tema parkı etkinlikleriyle sürdü. Çocukların temaya olan duygularını ifade etmeleri için popüler bir ürün evreni.