LEGO HARRY POTTER ANATOMİ KULESİ

LEGO HARRY POTTER ANATOMİ KULESİ

LEGO Harry Potter temasının modüler Hogwarts setlerinin en çarpıcı üyesi de Hogwarts Astronomi Kulesi diyebiliriz. İlginç bir şekilde, 75948 Hogwarts Clock Tower setinde olduğu gibi yine Noel partisi temalı bir set karşımıza çıkıyor. Harry Potter ve Melez Prens’teki Slug Kulubü’nün Noel partisini konu alan bu set, mini figürleri ve odaları itibariyle önceki setlerden daha farklı bir konsept sergiliyor ve tamamlayıcı bir yapı oluşturuyor.

Setin dâhilinde bir Harry Potter setinin otantik atmosferine göre makul sayılabilecek ölçüde sticker bulunuyor. Stickerların çoğu da daha çok dış cepheyi renklendirmeye yarıyor. Daha önceki Hogwarts setlerinde olduğu gibi, bu yapım seti de üç parça halinde inşa ediliyor ve diğer Hogwarts setlerindeki gibi benzer bağlantı noktaları da bulunuyor. Modüllerin bağlantıları ise dik açılarla yapılıyor.

6 adet numaralandırılarak farklı paketlerde gelen seti inşa etmesi hızlı ve çok kolay. Ancak can sıkacak kadar basit bir Haryy Potter modeli de değil. Özellikle de sera ve Astronomi Kulesi’nin çıkıntısının inşası son derece keyifli.

Setin dahlinde 8 adet mini figür bulunuyor ve genelinin gövde parçaları bu sete özel üretilmiş. Ayrıca ön ve arka baskılara sahip yani mini figürlerin kafalarının her iki yüzü de baskılı ve farklı yüz ifadelerine sahip.  

Modelin ön yüzden bakılınca önceki Hogwarts setlerini tekrarlamayan bir model olarak görünmesi sadece yapım deneyimi açısından değil, aynı zamanda dizayn açısından da modeli ilginç kılıyor. İç mekan bakımından ise, son derece basit kalmasına rağmen yine de orijinaline sadık kalarak Harry Potter ve Melez Prens’ten sahneler barındırıyor. Bu sahnelerden en önemlisi ve en çok beğenileni seralar olduğu söylenebilir.  Seralar küçük olmakla birlikte oldukça detaylı ve çatısının farklı bir yapım tekniği oluşu ilgi çekiyor.  

LEGO Harry Potter’ın bu modelinin ana binasında ise yukarıdan aşağıya belirtirsek, Ravenclaw yatakhanesi, Slughorn’un İksir sınıfı ve büyük ölçüde boş bir giriş yer alıyor.  Setin tasarımı itibariyle iç mekânlar oldukça küçük ve ayrıntılar açısından son derece cılız kalmış diyebiliriz.