LEGO Mindstorms Kiti

LEGO?nun Mindstorms Robot Inventor kiti, çocukların robotlar yapmasını ve tasarlamasını sağlayan yeni bir settir.

LEGO’nun Mindstorms Robot Inventor kiti, çocukların robotlar yapmasını ve tasarlamasını sağlayan yeni bir settir. Renk sensörü, mesafe sensörü, dört motor ve LEGO’nun Bluetooth özellikli "Akıllı Hub" ı içeren kitin bir parçası olarak 949 parça içerir. Programlama da dahil olmak üzere çocuklara temel STEM becerilerini öğretmenin bir yolu olarak tasarlandı ve Mindstorms serisine yedi yıl sonra ilk kez girdi.

LEGO Mindstorms Kiti Özellikleri

Kit, beş robot için talimatlarla birlikte gelir. Blast, grubun en etkileyicisi gibi görünüyor ve Brothers Brick, kit ile birlikte gelen her göbeği, motoru ve sensörü kullandığını belirtiyor. LEGO, çevresini ve ateş dartlarını hissedebiliyor, diyor. Ayrıca daha çok dans etmek ve beşlik çakmakla ilgili daha küçük bir robot olan Charlie ve basketbol, ??futbol ve bowling oynayabilen sportif bir robot olan Tricky de var. Gelo, etrafta yürüyebilen ve engellerden kaçınabilen bir dört ayaklıdır ve son olarak, buggies veya vinçler gibi farklı araçlara yerleştirilebilen MVP (Modüler Araç Platformu) vardır.

Set, şirketin Spike Prime kitinde bulunanlara benzer şekilde LEGO’nun yeni Intelligent Hub'ını içeriyor. Bu, Blast ve Charlie robotlarına basit hareketli yüzler vermek için kullanılan 5x5 LED matrisini içerir, ancak aynı zamanda 6 eksenli bir cayro / ivmeölçer, bir hoparlör, bir Mikro USB bağlantı noktası içerir ve Bluetooth bağlantısını destekler. Altı adet giriş-çıkış portuna sahip olduğundan, çeşitli sensörlere ve motorlara bağlayabilirsiniz.

LEGO'nun ücretsiz Mindstorms Robot Inventor Uygulaması (Windows 10, macOS, iOS ve Android için mevcuttur) bu robotların her biri için oluşturma ve kodlama talimatları içerir, ancak Scratch tabanlı sürükle ve bırak programlama dilini kullanarak kodlamak için de kullanabilirsiniz. Bunlar, özellikle kendi tasarımlarınızı yaratma zorluğunu üstlenmek istediğinizde yardımcı olacaktır. Kreasyonlarınızı kontrol etmek için kendi kontrol cihazınızı da bu uygulamaya senkronize edebilirsiniz.