LEGO SPIKE Prime nedir? Bir öğretmen kılavuzu

STEAM dersleri söz konusu olduğunda, LEGO Education en önde gelen marka olarak karşımıza çıkar. LEGO Education'ın sunduğu ürünler arasında ilkokul ortaokul geçişinde bir boşluk var gibi görünüyordu, ancak şimdi LEGO® Education SPIKE™ Prime ile LEGO bu boşluğu doldurdu.

STEAM dersleri söz konusu olduğunda, LEGO Education en önde gelen marka olarak karşımıza çıkar. LEGO Education'ın sunduğu ürünler arasında ilkokul ortaokul geçişinde bir boşluk var gibi görünüyordu, ancak şimdi LEGO® Education SPIKE™ Prime ile LEGO bu boşluğu doldurdu.

Diğer LEGO Education serilerine aşinaysanız, LEGO WeDo'nun 7 ila 11 yaş arası çocuklara hitap ettiğini ve LEGO MINDSTORMS'un 14 yaşından gençleri yetişkinliğe (ve yetişkinliğe) kadar bir kodlama yolculuğuna çıkarmak için tasarlandığını bilirsiniz. ötesinde, dürüst olalım). Ve şimdi, SPIKE Prime bu boşluğu ortaokulun başlangıcında veya ilkokulda ileri düzey kodlayıcılarda dolduruyor.

 

LEGO SPIKE Prime nedir?

LEGO SPIKE PRIME, kodlamada heyecan verici ve çok duyusal öğrenme deneyimleri sunarak öğrencilerin ilgisini çekmek ve onları 21. Yüzyıl iş gücüne hazırlamak için tasarlanmış bir STEAM sınıf kaynaklarıdır.

LEGO SPIKE Prime, STEAM öğretmeye nasıl yardımcı olur?

İstiflenebilir parçalar, teknik elemanlar ve gelişmiş kodlama fırsatları ile SPIKE™, kullanımı kolay donanımıyla eleştirel düşünme becerilerini öğrenmede mükemmel bir deneyim sunar. LEGO Education'daki ekip, LEGO SPIKE PRIME setleriyle bir çalışma planı sağladı.

Bu SoW, basit LEGO tuğlasını ve Scratch'e dayalı daha da basit bir sürükle ve bırak kodlama dilini birleştiren zorlu ve ilgili STEAM etkinlikleri sağlar. Öğrenciler, müfredatı genişletmek için sınırsız olanaklarla her öğrenme seviyesi için karmaşık problemleri çözmek için kiti kullanabilirler. SPIKE™, yarının yenilikçi zihinlerini ateşleyecek bir araç olmaya odaklanmıştır (eğlenceyi elinizden almadan!).

SPIKE Prime setinde ne elde edersiniz?

SPIKE™ Prime'ın kalbinde programlanabilir "Hub" bulunur. Klasik tuğla şeklinde ve kullanımı kolay, 6 giriş/çıkış bağlantı noktası, 5×5 ışık matrisi, Bluetooth bağlantısı, hoparlör, 6 eksenli jiroskop ve şarj edilebilir pil içerir.

Tüm bunlar, renkli LEGO® öğeleriyle birleştirilmiş hassas motorlar ve sensörler çalışmasına yardımcı olur, bu da öğrencilerin inşa etmeye daha az, öğrenmeye daha fazla zaman ayırması anlamına gelir. Ders sonrası daha az dağınıklık ve verimli toplama için 2 ayırma tepsisi ve dayanıklı bir saklama kabı ile depolama da unutulmadı.

SPIKE Prime müfredata nasıl uyuyor?

Anahtar öğrenme değerleri

Tasarım sürecinin her adımında mühendislik tasarım becerilerini uygulayın

Problemlerin ayrıştırılması ve algoritmik düşünme yoluyla verimli problem çözme ve kodlama becerileri geliştirin

Veri toplamak ve değiş tokuş etmek için donanım ve yazılım bileşenlerini birleştiren projeler tasarlayın. Değişkenler, veri dizileri ve bulut verileriyle çalışın. Eleştirel düşünmeyi uygulayın ve yarının kariyerleri için yaşam becerileri geliştirin. SPIKE™, Scratch Coding Platformunu temel alır ve iOS, Chrome, Windows 10, Mac ve Android'den bir dizi popüler işletim sistemini destekler.

 

İster daha küçük öğrenciler çevrelerindeki dünyayla başa çıksınlar, ister öğrencilerin mühendislik ve STEAM çözümlerini keşfetmelerine yardım ediyor olun, projeler her zaman bir gerçekçilik ve alaka düzeyine sahip olacak ve genç öğrencilerin deneyimi dünyaya taşıması için hazır olacaktır. gerçek dünya. Ayrıca, sınıfınızla heyecan verici dersler deneyimlemeniz için size her zamankinden daha fazla çeşitlilik sağlayan bir genişletme seti de alabilirsiniz.