LEGO STARWARS?IN 2021 MODELLERİ HEYECANLA BEKLENİYOR.

LEGO STARWARS’IN 2021 MODELLERİ HEYECANLA BEKLENİYOR.

LEGO Star Wars serisi, yapım setlerinin içinde en çok hayranı olan ve en fazla takip edilen setlerin başında geliyor. Zira dünyanın en önemli bilim kurgu filminden esinlenerek üretilen bu set hem LEGO hayranları hem de Star Wars hayranları tarafından ilgi ile izleniyor. Gelen bilgilere göre LEGO Star Wars 2021 seti 75296 Darth Vader’in Meditasyon Odası olacak ve modelin olası parça sayısı ve çıkış tarihi de dâhil olmak üzere yeni ayrıntılar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

 

Sosyal medyada çıkan haberde 75296 Darth Vader’in Meditasyon Odası seti 663 parçada oluşacağını ve Ağustos 2021'de piyasaya çıkacağı bildirildi.  Ayrıca Mand Rproductions'ın Ocak ayında bildirdiği gibi, 75296 Darth Vader Meditasyon Odası, geçen yıl piyasaya sürülen 75294 Bespin Düello 'de olduğu gibi 18+ sürüm olacak.

 

Ancak bu set başlangıçta Star Wars Celebration için üretilmiş ve daha sonra yalnızca ABD hayranlarına dağıtılacağı bildirilmiş olsa da, normal bir perakende satış seti olacak gibi görünüyor. Eğer gelen haber doğruysa, daha mütevazı bir fiyatla piyasaya çıkan ve ilk olarak genel satışa sunulan 18+ mini figür ölçeği olacak.

Ayrıca haber,  LEGO Star Wars geliştiricilerinin 75294 Bespin Duel'in ne kadar popüler olduğunun farkında olduğunu ve daha sonra yetişkinlere yönelik ekran modellerinin gelişmesi üzerine çalıştıklarını öne sürüyor.  75300 Imperial TIE Fighter ve 75301 Luke Skywalker’ın X-wing Fighter gibi Stae Wars’ın klasik araçlarının uygun fiyatlı satışından sonra, önümüzdeki aylarda LEGO Star Wars temasının daha geniş konsepti piyasaya süreceğini düşünebiliriz.

Şimdilik söyleyebileceğimiz tek şey, 75296 Darth Vader’in Meditasyon Odasının yaz aylarının ortalarında piyasaya sürüleceğine dair haberler geldiğidir.  Her ne kadar set numarası Mand Rproductions’ın ileri sürdükleriyle eşleşmiyor olsa da genel beklentinin bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca 75296 Darth Vader’in Meditasyon Odasının yanında yepyeni bir LEGO Star Wars Imperial Star Destroyer'ın bu yılın sonlarına doğru çıkacağı iddiası da oldukça güçlü bir şekilde dillendirilmeye başlandı.