LEGO SUPER MARIO İLE 2020 YILINDA ÇOK İYİ BİR SATIŞ TRENDİ YAKALADI

LEGO SUPER MARIO İLE 2020 YILINDA ÇOK İYİ BİR SATIŞ TRENDİ YAKALADI

Lego Group’un CEO'su, LEGO Super Mario setinin şirketin 2020'deki  "en başarılı tema lansmanlarından" biri olduğunu açıkladı. Geçtiğimiz son birkaç yıldır, LEGO Group, güncel oyun olarak adlandırdığı alanda yenilik yapmak için çalışmalara başladı. Böylece uzun vadeli yatırımlarla LEGO oyuncaklarının gelecekteki açılımları ve vizyonu konusunda kararlar alındı. Büyük önem verilen bu konu elbetteki kendi içinde riskler de barındırıyordu. Şirketin Nintendo ile ortaklığı ve tüm zamanların en çok sevilen video oyunlarından biri olan Tesisatçı Süper Mario’da bunun bir örneğidir.

LEGO Super Mario serisinin yakaladığı başarı en azından bu kadar kısa sürede gerçekleşmesi her iki firma için sürpriz oldu.  Super Mario oyun setinin başarısı Lego Group’un yıllık mali raporlarına yansıması ile kararın ne kadar doğru olduğu herkes tarafından anlaşıldı.  Bu durum Süper Mario serisini savunan başta CEO Niels B. Christiansen'e  olmak üzere herkesin yüzünü güldürdü.

CEO Niels B. Christiansen yaptığı açıklamada; “2020'de bu yatırımların geri dönüşlerinin bu kadar erken olacağını düşünmüyorduk. Erken faydalarını gördük” diye alınan başarıyı onayladı. "Güçlü bir oyun karakteriyle ve çok çeşitli maceralara açık tasarımı ile zengin bir oyun seti her yaştan LEGO ve Super Mario severleri cezbetti. Böylece LEGO Super Mario'nun piyasaya sürülmesi yepyeni bir oyun oynama deneyimi sundu ve en başarılı yeni temalarımızdan biri oldu” dedi. Bilindiği gibi Super Mario çocukların severek oynadığı ve beyaz perdeye film olarak da yansıyan çok eski bir karakter. Geçmişte Super Mario oldukça fazla oyuncağa ve farklı objelere tema olarak kullanılmış renkli bir oyun arkadaşıdır.

İkonik tesisatçının LEGO tuğlaları ile piyasaya ilk sürüldüğünde muhtemelen her iki firma da bu başarıyı yakalayacağını beklemiyordu.  Çünkü mini figürler ve klasik setler, parçalara ayrılabilir video oyunu kursları dijital bir Mario figürü karşısında riskli bir yatırımdı. Bu risk LEGO Group için olumlu yönde karşılığını almış gibi görünüyor ve bu muhtemelen LEGO Super Mario serisinin bir süre daha devam etmesini göreceğimiz anlamına geliyor.